Jeszcze więcej Lema - konkurs plastyczny

2021-05-17

Rok 2021 jest ogłoszony Rokiem Lema. Filia nr 7 Biblioteki Publicznej zaprasza więc uczennice i uczniów klas IV-VII szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym. Ich zadaniem będzie stworzenie własnego robota z surowców wtórnych - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego wspólnie z Ośrodkiem Promocji Kultury Gaude Mater świętują rocznicę urodzin pisarza w ramach akcji „Jeszcze Więcej Lema”.
Miłośnicy pisarza od stycznia czytają jego wybrane książki i omawiają je w ramach regularnych spotkań, w każdy ostatni czwartek miesiąca na platformie ZOOM.
W związku z majową lekturą, którą są „Bajki robotów”, Filia nr 7 Biblioteki Publicznej zaprasza do udziału w konkursie plastycznym dla uczniów szkół podstawowych (kl. IV-VII). Zadaniem jest… stworzenie własnego robota z surowców wtórnych – zgodnie z zasadą „zero waste” dajcie drugie życie kartonowym pudełkom, plastikowym butelkom czy puszkom po napojach. Oklejcie je, pomalujcie, nadajcie indywidualny charakter waszemu robotowi!
Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni m.in. nowym wydaniem „Bajek robotów” z ilustracjami Przemysława Dębowskiego (edycja kolekcjonerska na Rok Lema).
Więcej szczegółów w regulaminie konkursu dostępnym na stronie Biblioteki Publicznej.
Prace można do 28 maja przynieść do Filii nr 7 (al. Pokoju 15/17). Ogłoszenie wyników i nagrodzenie zwycięzców zaplanowano na 1 czerwca.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.