Koduj z Gigantami - szyfry i zagadki

2022-01-14

Niebawem odbędzie się 10. edycja bezpłatnych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży. 

Miejscem warsztatów będzie Sala Szkoleniowa Alter Ego Centrum Szkoleniowego w Częstochowie, al. Wolności 1 (Dom Handlowy „KWADRATY”, 2. piętro). Potrwają 2 dni: 5-6 lutego w godz. 9.00 – 18.35.

Organizatorzy - Giganci Programowania Sp. z o.o. z Warszawy - pragną w ten sposób popularyzować programowanie wśród dzieci i młodzieży, przeszkolić z zakresu podstaw programowania jak najwięcej dzieci. Chcą też inspirować dzieci i młodzież do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w aktywną kreację.

Na zajęciach zostaną wykorzystane następujące środowiska i programy:

-Scratch - podstawowe środowisko, które pozwala wprowadzić najmłodszych w świat programowania

-Minecraft Education Edition - możliwość kodowania Minecrafta przy pomocy blokowych języków programowania

-App Inventor - pozwala tworzyć aplikacje i gry na urządzenia mobilne

-C# - jeden z najbardziej zaawansowanych i najczęściej używanych języków programowania

-Python - język programowania, który pozwala tworzyć gry, aplikacje oraz programy

Wychodzimy naprzeciw młodym ludziom, którzy chcą postawić pierwsze kroki w świecie programowania. Pomagamy im zrozumieć, jak działają komputery i pokazujemy, jak wykorzystywać nowe technologie w twórczy sposób, rozwijając przy tym ich kreatywność – przybliżają ideę warsztatów organizatorzy. 

Giganci Programowania Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością została założona  w 2017 r. (rozpoczęcie działalności edukacyjnej w roku 2015 w ramach działalności gospodarczej) – to międzynarodowa szkoła z placówkami w Polsce, Hiszpanii, Chorwacji, Słowacji, Chile, Meksyku, Bośni i Hercegowinie, Singapurze i Australii. Jest także międzynarodowym licencjonowanym partnerem w edukacji Microsoft. Nauczanie prowadzi w 90 miastach, podniosła kompetencje cyfrowe u ponad 20.000 kursantów, promuje ideę programowania wśród dzieci i młodzieży podczas bezpłatnych warsztatów,  w których udział wzięło już ponad 45.000 uczestników. Poza 9 edycjami akcji „Koduj z Gigantami” ma na koncie 4 edycje wydarzenia „Szkoła z Gigantami", „Nauczyciel Przyszłości" oraz „Wakacje z Gigantami".

Partnerem społecznym "Koduj z Gigantami" są HAKERSI - ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieciaki w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

Program zajęć będzie następujący:

09:00-10:35 – Wiek 7-9 lat - Bezpłatne warsztaty KzG - Minecraft

11:00-12:35 – Wiek 10-12 lat - Bezpłatne warsztaty KzG - Scratch

13:00-14:35 – Wiek 13-18 lat - Bezpłatne warsztaty KzG - C# i Visual Studio

15:00-16:35 – Wiek 7-9 lat - Bezpłatne warsztaty KzG - Scratch

17:00-18:35 – Wiek 10-12 lat - Bezpłatne warsztaty KzG - AppInventor.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.