Konkurs recytatorski

2021-01-13

V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza zaprasza częstochowską młodzież do udziału w konkursie recytatorskim „TWOJA INTERPRETACJA BALLADY ROMANTYCZNOŚĆ ADAMA MICKIEWICZA” - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Konkurs adresowany jest do dwóch grup wiekowych: junior (13-15 lat) i senior (16-20 lat). Główne jego cele to m.in.: zainteresowanie młodzieży poezją Mickiewicza, ukazanie piękna mowy ojczystej, rozwijanie zdolności recytatorskich, wspieranie działań twórczych i prezentowanie talentu uczennic i uczniów.

Udział polega na przesłaniu materiału video własnej interpretacji utworu Adama Mickiewicza - ballady ,,Romantyczność". Prezentację można wzbogacić, wykorzystując rekwizyty nawiązujące do stylu i klimatu epoki.

Całość składa się z dwóch etapów - szkolnego i międzyszkolnego.

* Etap szkolny:

Uczniowie nagrywają recytację utworu. Przekazują nagranie do nauczyciela – szkolnego koordynatora konkursu. Komisja szkolna wybiera jedną pracę.

* Etap międzyszkolny:

Nauczyciel – szkolny koordynator konkursu – przesyła wybraną pracę do organizatora poprzez link: https://numbes.pl:5001/sharing/zXHoL77HI Wypełnioną kartę zgłoszenia uczestnika (załącznik) przesyła na adres: vlo.konkurs.romantycznosc@gmail.com

Kryteria oceny:

-interpretacja utworu (wymowa, intonacja, modulacja głosu, akcentowanie, tempo, pauza)

-oryginalność prezentacji

-ogólny wyraz artystyczny (gesty sceniczne, elementy ruchu scenicznego, rekwizyty)

Jury wybierze trzy najlepsze prace.

Termin dostarczenia prac: 22 stycznia

Rozstrzygnięcie konkursu: 15 lutego

Wyniki zostaną zamieszczone na stronie internetowej organizatora http://www.vmickiewicz.pl

Nagrody:

Laureaci I-III miejsca otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wypełnienie KARTY ZGŁOSZENIOWEJ UCZESTNIKA oraz podpisanie zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych (w przypadku uczestnika pełnoletniego) lub podpisanie zgody prawnych opiekunów na przetwarzanie danych osobowych dziecka (w przypadku uczestnika niepełnoletniego) oraz w przypadku opieki merytorycznej również zgody na przetwarzanie danych osobowych opiekuna konkursu.

Prawidłowo wypełnioną kartę uczestnika i podpisane zgody (skanowane lub sfotografowane) należy przesłać na wskazany adres mailowy, natomiast zapis video przesłać poprzez podany link.

Więcej informacji pod adresem: https://www.vmickiewicz.pl/2963-konkurs-recytatorski-twoja-interpretacja-ballady-romantycznosc-adama-mickiewicza

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta 

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.