Koronawirus - ostatnie informacje z częstochowskich szkół

2020-06-29

Biuro Prasowe Urzędu Miasta podaje, że według informacji z Wydziału Zdrowia UM - na podstawie raportu z Sanepidu - aktualnie tryb zdalny częściowo obowiązuje w Częstochowie w następujących placówkach oświatowych:

1. Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 43 w Częstochowie, ul. Czecha 17; zawieszenie zajęć w grupie najmłodszej „Pszczółki" do 15.10.2020 r.

2. Zespół Szkół Specjalnych nr 45, ul. Czecha 15 - zawieszenie zajęć dla oddziału 6-8a do 15.10.2020 r.

3. II Liceum Ogólnokształcące im. Traugutta, ul. Kilińskiego 62 - klasa II H do 15.10.2020 r.

4. Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych Prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Św. Józefa - Prowincja Wrocławska,  ul. Kubiny 10/12, klasa łączona  4 - 8c do 15.10.2020r.

5. Szkoła Podstawowa nr 48 im. Armii Krajowej, ul. Schillera 5 - klasa VIb do 16.10 2020 r.

6. III Liceum Ogólnokształcące im. dr Wł. Biegańskiego, ul. Dąbrowskiego 75 - klasa II c/p do 16.10.2020 r.

7. Szkoła Podstawowa nr 13 im. Makuszyńskiego, ul. Wręczycka 111/115 - klasa 8a do dnia 16.10.2020 r.

8. IX Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida, ul. Jasnogórska 8 - klasy 2 ap oraz mieszane dla klas 2 bp, 2 cp i 2 dp  w terminie do 16.10.2020 r.

9. Zespół Szkół im. Bolesława Prusa - zdalne nauczanie w klasie II c do 16.10.2020 r.

Ponadto do Wydziału Edukacji UM Częstochowy w środę dotarły kolejne informacje dotyczące przypadków koronawirusa w częstochowskich placówkach oświatowych (są to na razie informacje ze szkół, a nie opinie sanitarne Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Częstochowie):

- w związku z przypadkiem koronawirusa u ucznia SP 35 przy ul. Ogrodowej, klasa IVa tej szkoły uczy się zdalnie od 15 do 19 października br.; 

- w związku z pozytywnym wynikiem testu u nauczyciela Zespołu Szkół Gastronomicznych przy ul. Worcella zdalne nauczanie obowiązuje klasy II TW i II TO w dniach 14-19 października br.

- stwierdzony został również przypadek koronawirusa u uczennicy klasy III b VIII LO Samorządowego przy ul. Worcella, więc także ta klasa będzie zapewne odbywać zajęcia w trybie zdalnym (po uzgodnieniu i konsultacji z Sanepidem)      

Ponadto nowy przypadek koronawirusa u pracownika zgłoszony został także przez dyrekcję Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, dotyczy on Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 przy ul. Łukasińskiego 40 

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.