Lato w mieście – spoko pomysł na wakacje

2024-06-27

Miasto Częstochowa jak zwykle dofinansowało wakacyjne propozycje dla dzieci i młodzieży. Organizują je PTTK, kluby sportowe, organizacje pożytku publicznego. Swoją ofertę na lato mają też szkoły – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Swego rodzaju specjalizacją Częstochowy o tej porze roku są zajęcia żeglarskie dla młodych ludzi – oddalenie od Bałtyku czy Mazur nie przeszkadza, bo mamy akweny w Parku Lisiniec. Częstochowski Okręgowy Związek Żeglarski zaprasza zatem na zajęcia dzieci od 7 do 12 lat. Z kolei do pobliskiego Poraja na naukę „żeglarskiego ABC” zaprasza Uczniowski Klub Sportowy Morka.
Z kortem tenisowym będzie można się zaprzyjaźnić pod hasłem „Wakacje z rakietą” – tu organizatorem jest UKS Gem. Swoje zajęcia sportowe przygotowały Akademia Sportu i Rekreacji Scout czy AZS Częstochowa. Jest też intrygująco brzmiąca „Przygoda bez smartfona”. To impreza Fundacji Kolorowa. Sądząc po planowanych lokalizacjach zajęć, będzie dużo ruchu w plenerze, bo dzieci będą spędzać czas bez smartfonów w parku linowym, parku rozrywki czy parku tematycznym.

Wrażenie robi wakacyjny program przygotowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze (PTTK).  Przez najbliższe ponad dwa miesiące z PTTK będzie można wybrać się m.in. na jurajskie i górskie wypady czy autokarowe wycieczki krajoznawcze. Kilka dni potrwa obóz wędrowny ,,Bieszczady i okolice” (z punktem wypadowym w Ustrzykach Górnych) czy obóz w rejonie Karkonoszy (z bazą w Karpaczu). Jak widać choćby po takich propozycjach, oferta częstochowskiego PTTK wykracza czasami bardzo daleko poza granice naszego makroregionu – w kalendarzu imprez są wyjazdy m.in. do Opola, Krakowa, Warszawy czy w Beskid Śląski.  
Wszystkie propozycje są ogólnodostępne. Trzeba jedynie wcześniej skontaktować się z konkretnym organizatorem. Za niektóre zajęcia uczestniczki i uczestnicy zapłacą równe zero złotych – inne są odpłatne.

Po s
zczegóły – daty, miejsca zbiórek, ewentualna odpłatność, dane organizatorów i kontakt do nich – można też śmiało klikać na baner ,,Lato w Mieście” na stronie głównej miasta. Może się zdarzyć tak, że w letnim harmonogramie coś się zmieni czy przesunie – za wszelkie takie zmiany odpowiedzialni są organizatorzy.
Swoją porcję zajęć ,,Lata w mieście 2024” przygotowały też częstochowskie szkoły. W tym roku organizacji letniego wypoczynku podjęły się 23 placówki. Wśród propozycji: jednodniowe wycieczki, półkolonie czy „otwarte drzwi” – wszystko dofinansowane przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta. O szczegółowe informacje należy się zwracać do dyrekcji szkół-organizatorów.
Ilustracja: Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Krzysztof Moroz - Specjalizacja – stomatolog

Leczę zęby u doktora Moroza w II Alei już od ponad 15 lat. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu, kto szuka dobrego i sympatycznego dentysty w Częstochowie. Lokalizacja jest świetna - samo centrum - warunki w gabinecie bez zarzutu (RTG, tomografia szczęki), można łatwo się umówić. Leczy zęby bardzo rzetelnie, bardzo uważa, aby nic nie zabolało, od lat zajmuje się też implantami... 

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.