lek. Agata Szeląg-Szymocha

2020-06-29

O mnie SPECJALISTA PEDIATRII, SPECJALISTA ONKOLOGII I HEMATOLOGI DZIECIĘCEJ „Uśmiech zdrowego dziecka jest lekarstwem na wszystkie zawirowania świata.” Witam, nazywam się Agata Szeląg-Szymocha. Praca z małym pacjentem jest dla mnie największą pasją i największym wyzwaniem. Jestem absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od początku wiedziałam, że Pediatria jest moim powołaniem. Moim domem jest również Częstochowa. Łącząc te dwie połówki serca, zostałam specjalistą pediatrii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy PCK 7, gdzie pracuję do dzisiaj. Chcąc w jeszcze większym stopniu pomagać naszym malutkim pociechą, rozpoczęłam pracę z najciężej chorującymi dziećmi, czyli dziećmi onkologicznymi. Dla mnie to oni są bohaterami i dzięki nim nie tracę wiary w trudnych momentach mojego życia. Przez 3 lata towarzyszyłam im w tej trudnej walce, pracując i specjalizując się w Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Klinice Akademickiej w Zabrzu. A teraz znów po powrocie do miasta, które kocham, zamierzam pomóc małym pacjentom, zarówno onkologicznym, jak i hematologicznym w ich zmaganiach o zdrowie i lepsze jutro. Aby sprostać oczekiwaniom moich malutkich pacjentów, nieustannie się szkolę i pogłębiam swoją wiedzę na licznych sympozjach i konferencjach, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrii oraz Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Posiadam również liczne certyfikaty ze szkoleń i konferencji w dziedzinie Pediatrii i Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Praca z USG jest dla mnie standardem. Moi mali pacjenci nieprzerwanie motywują mnie do dalszego rozwoju, a dodatkowa nutka ciekawości pcha mnie do dalszego poszerzania wiedzy.
ul. Wały Gen. Dwernickiego 43/45
Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.