lek. Justyna Tyfel-Paluszek

2020-06-29

O mnie Moim rodzinnym miastem jest Częstochowa, tu się urodziłam. To wiele lat temu w częstochowskich szpitalach rodziły się moje fascynacje medycyną a moja droga skierowała się ku CHOREMU CZŁOWIEKOWI. Studia na Wydziale Lekarskim w Krakowie ukończyłam w 2004 roku i od tego czasu Kraków stał się moim drugim domem. Swoją pracę zawodową rozpoczęłam w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, gdzie odbywałam szkolenie specjalizacyjne z chorób wewnętrznych . Tytuł specjalisty chorób wewnętrznych uzyskałam w 2014r. Od samego początku interna była moim świadomym wyborem ze względu na szeroki wachlarz schorzeń internistycznych co daje możliwość spoglądania na Pacjenta jako integralną CAŁOŚĆ aby zapewnić Mu pełną harmonię. Kształcenie specjalizacyjne z zakresu chorób płuc odbyłam w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im Jana Pawła II. Tytuł pulmonologa otrzymałam w 2016r. Aktualnie w dalszym ciągu pracuję w oddziale pulmonologii z pododdziałem onkologii jako asystent. Od kilkunastu lat---od samego początku mojej pracy zawodowej jestem również związana z Krakowskim Hospicjum – gdzie pracuję w oddziale stacjonarnym w ramach dyżurów oraz przede wszystkim z chorymi w ramach hospicjum domowego w ich domach. Moim celem jest wspieranie opieką PALIATYWNĄ ,postępowaniem objawowym chorych zmagających się z choroba nowotworową na jak najwcześniejszym etapie choroby. Praca w poradni internistycznej i pulmonologicznej, doświadczenie zdobyte w pracy na SOR oraz praca w „terenie„ pokazały mi szeroki wachlarz problemów z jakimi boryka się polski pacjent. Jako specjalista chorób płuc cały czas jestem aktywna, przede wszystkim jako internista dzięki temu mogę zaopiekować się MOIM CHORYM CAŁOŚCIOWO. Pochylona nad potrzebami chorych i wsłuchana w ich głos staram się wyjść im naprzeciw. Zawsze największą dla mnie wartością i dążeniem jako lekarza było stać jak najbliżej chorego, towarzyszyć mu w jego chorobie, leczyć ją ...i wyleczyć lub uczyć z tą chorobą żyć.
ul. Wały Gen. Dwernickiego 43/45
Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.