Lekcje żeglarstwa

2020-06-29

Polski Związek Żeglarski zaprasza do udziału w 8. edycji programu PolSailing 2020. Bezpłatne zajęcia odbywają się codziennie w Parku Lisiniec w godz. 16.00-19.00 - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

PolSailing, czyli Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej, to największy w Polsce, kompleksowy program wsparcia i popularyzacji żeglarstwa adresowany nie tylko do dzieci i młodzieży, ale też do całych rodzin. Obejmuje szkolenie  teoretyczne i praktyczną naukę żeglowania na łódkach typu Optimist oraz deskach windsurfingowych pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Program obejmuje także warsztaty, spotkania moderowane, gry sprawnościowe i zabawy terenowe. Uczestnicy i uczestniczki otrzymają podręcznik „ABC Optimista” lub „ABC windsurfingu”, kartę umiejętności, a na koniec „certyfikat Zdolnego Żeglarza”.

Zajęcia w klasie Optimist prowadzone są w kilku miastach. W Częstochowie  odbywają się codziennie w Parku Lisiniec, w godzinach od 16.00 do 19.00. W ostatnich tygodniach wakacji także w godzinach dopołudniowych oraz w weekendy.

W ramach program „Cała Rodzina pod Żaglami za Miastem” organizowane będą rejsy jachtem żaglowym po Zalewie w Poraju, w każdy weekend sierpnia.  2 sierpnia w Parku Lisiniec zaplanowano piknik  dla wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z żeglarstwem. Będą zabawy ruchowe, konkursy i niespodzianki.

Aby wziąć udział, należy wypełnić formularz rejestracyjny, który znajduje się na stronie:
https://www.polsailing.pl/polsailing-program

Szczegółowych informacji udziela koordynator regionalny Jarosław Cieślak pod nr tel.  502 272 349 lub mailem: czestochowa@pya.org.pl.

Akcja jest organizowana przez Polski Związek Żeglarski i współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.