Magia Futbolu w Jurajskiej

2023-10-11

Na całym świecie są miliony, ba... miliardy fanów piłki nożnej. Dyscyplina ta, jak żadna inna, rozpala emocje i podnosi ciśnienie, zwłaszcza kiedy piłka jest w polu karnym! Także w Polsce futbol od lat ma swoje wierne grono wielbicieli.

O wyjątkowości i sile tego sportu będzie się można przekonać w Galerii Jurajskiej. Do 20 października w centrum handlowym czeka na Was unikalna wystawa „Magia Futbolu", na której możecie zobaczyć niesamowite pamiątki m.in. z Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy.

Cała wystawa to cztery strefy, które wypełnia ponad 100 jedynych w swoim rodzaju eksponatów nawet z lat 50. XX wieku.

Wśród nich – m.in. buty piłkarskie z różnych epok, gigantyczne rękawice bramkarskie, koszulki znanych graczy (m.in. Zinédine Zidane), piłki z całego świata np. z Mistrzostw Świata w USA, a także unikalne proporczyki z Euro 1992, 1996 i 2004.

Prawdziwą gratką wystawy jest też największa na świecie kolekcja maskotek z Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, w której zobaczycie m.in. lwa Willie'ego z 1966 r. czy wilka Zabivaka z 2018 r., a także aż 4 olbrzymie maskotki!

Odwiedzając wystawę, można też przenieść się w czasie, poznając historię tej dyscypliny, a także najważniejsze wydarzenia, które zmieniły piłkę nożną. Ekspozycja przybliża również dzieje polskiego futbolu, w tym największe zwycięstwa, które przez lata obrosły legendą.

Zwróćcie szczególną uwagę na piłki z Mistrzostw Świata w 1974, 1978 i 1982 r.
„Magia Futbolu" to prawdziwa gratka, dla każdego, kto jest fanem piłki nożnej.

Wystawa dostępna jest w godzinach otwarcia Galerii Jurajskiej.
Wstęp jest bezpłatny!

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Krzysztof Moroz - Specjalizacja – stomatolog

Leczę zęby u doktora Moroza w II Alei już od ponad 15 lat. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu, kto szuka dobrego i sympatycznego dentysty w Częstochowie. Lokalizacja jest świetna - samo centrum - warunki w gabinecie bez zarzutu (RTG, tomografia szczęki), można łatwo się umówić. Leczy zęby bardzo rzetelnie, bardzo uważa, aby nic nie zabolało, od lat zajmuje się też implantami... 

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.