MIEJ KULTURĘ! NIE ZAŚMIECAJ!

2021-04-29

22 kwietnia był obchodzony ,,Światowy Dzień Ziemi”

Z tej okazji 18 kwietnia odbyła się inauguracja kampanii ,,Miej kulturę, nie zaśmiecaj” mająca na celu rozpowszechnianie odpowiedniego zachowania wśród dzieci i młodzieży względem środowiska przyrodniczego. Została ona zorganizowana pod opieką Wójta Gminy Msów. W całym wydarzeniu wzięli udział pracownicy częstochowskiego Teatru im. Adama Mickiewicza oraz policjanci prewencji w Częstochowie.

Sprzątających ochotników, wśród których nie zabrakło znanych aktorów ze sceny Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, wspierali policyjni jeźdźcy konni, którzy patrolowali teren leśny, szukając osób, które zaśmiecają.

Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie nadkomisarz Artur Włodarski i profilaktyk — młodszy aspirant Kamil Sowiński omówili tematykę kampanii oraz przypomnieli uczestnikom wydarzenia o zachowaniu zasad reżimu sanitarnego. W akcji wzięli udział także przedstawiciele gminy z wójtem Tomaszem Gęsiarzem i przewodniczącym rady gminy Krzysztofem Choryłkiem na czele oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Częstochowie i Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Tereny sprzątania został ustalone dzięki pomocy kłomnickiego dzielnicowego oraz na podstawie zgłoszeń przygotowanych na Krajowej Mapie Zagrożenia Bezpieczeństwa.

Przekazanie takich informacji jest możliwe dla wszystkich obywateli, dzięki aplikacji KMZB. To pozwala na reakcje odpowiednich służb oraz wyeliminowanie problemu. 

Wolontariusze biorący udział w akcji zebrali kilkadziesiąt worków śmieci, które były rozrzucone po terenach zielonych. Wysypiska śmieci zaburzają funkcjonowanie systemów leśnych co powoduje wymieranie rosnących wokół drzew.  Rozkładające się śmieci przyciągają zwierzęta, np. szczury i muchy, które mogą roznosić groźne choroby. Zakaz śmiecenia w środowisku przyrodniczym to obowiązek prawny, a także społeczny.

Na podstawie informacji z Urzędu Miejskiego Policji w Częstochowie.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.