Młodzi lekkoatleci w urzędzie

2023-10-11

Tegoroczni medaliści z klubu CKS Budowlani i Częstochowskiego Towarzystwa Lekkoatletycznego „Orlęta” spotkali się 10 października z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Częstochowskim młodym lekkoatletkom i lekkoatletom idzie w tym roku nieźle. 23 i 24 września w Słubicach zawodnicy CKS Budowlani brali udział w Mistrzostwach Polski w kategorii Młodzików (U 16) – nazywanej Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego. Na zawody przyjechało ok. 1 tys. sportowców z całego kraju. Dwójka częstochowian z CKS spisała się tam świetnie. Filip Labocha wywalczył srebro w pchnięciu kulą z wynikiem 15,02 m – ustanawiając zarazem swój dotychczasowy rekord. Z kolei brąz w tej samej dyscyplinie przypadł Nikoli Lewandowskiej, która pchnęła kulą na odległość 12,75 m, także osiągając swój życiowy rekord. Zarówno Filip, jak i Nikola wystartowali też w rzucie młotem, zajmując odpowiednio 5. i 9. lokatę. Filipa trenuje Krzysztof Wróbel, a Nikolę – Piotr Ruszel.
Trener Krzysztof Wróbel przyszedł z zawodnikami CKS Budowlani na wtorkowe spotkanie w Urzędzie Miasta. Gratulacje od prezydenta Częstochowy, któremu towarzyszył naczelnik Wydziału Kultury i Sportu UM Robert Jasiak, odbierał też – w imieniu prezesa Czesława Lamcha – członek zarządu klubu Karol Grabowski.  
Na spotkanie przyszli też startujący w sztafecie sportowcy Częstochowskiego Towarzystwa Lekkoatletycznego „Orlęta”. Ze słubickich Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików (tych samych, w których brała udział młodzież z CKS Budowlanych) wrócili z brązem. Krążki w sztafecie 4 x 100 m odebrali  Wiktor Andryszczak, Jakub Suślik, Krzysztof Wrzosek, Antoni Cieślik i Dominik Porawski. Są oni podopiecznymi trenera Marka Kasińskiego.
Z „medalowymi” uczestnikami sztafety na spotkanie z prezydentem przyszedł członek zarządu i szkoleniowiec „Orląt” Tomasz Łuczyński, odbierający gratulacje w imieniu prezesa  Artura Ratki.


F
ot. Łukasz Kolewiński (UM) 

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Krzysztof Moroz - Specjalizacja – stomatolog

Leczę zęby u doktora Moroza w II Alei już od ponad 15 lat. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu, kto szuka dobrego i sympatycznego dentysty w Częstochowie. Lokalizacja jest świetna - samo centrum - warunki w gabinecie bez zarzutu (RTG, tomografia szczęki), można łatwo się umówić. Leczy zęby bardzo rzetelnie, bardzo uważa, aby nic nie zabolało, od lat zajmuje się też implantami... 

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.