Młodzi siatkarze zmagali się w Hali Sportowej Częstochowa

2022-09-22

III Międzynarodowy Turniej TAURON Dystrybucja Volleyball Talents Cup U-19 trwał od 16 do 18 września. Gospodarze z Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa wywalczyli 3. miejsce na podium – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.  

W imprezie udział wzięło 7 czołowych europejskich ekip młodzieżowych – włoska Diavoli Rosa, słowacki SŠŠ Trenčín, serbska Vojvodina Novi Sad, niemiecki VS Olympia 93 Berlin, Trefl Gdańsk, SMS Spała, KS Metro Warszawa oraz gospodarze, czyli Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. 

Na ławkach trenerskich też można było zobaczyć siatkarskie sławy – słowacką drużynę prowadził Marek Kardoš, były zawodnik oraz trener AZS-u, z którym wywalczył europejski Puchar Challenge. Z gdańszczanami przyjechał Wojciech Grzyb – były reprezentant Polski. Na trybunach z kolei rywalizację oglądali Łukasz Żygadło i Robert Szczerbaniuk.

Pierwszego dnia – 16 września –  każda drużyna rozegrała trzy spotkania. Najlepsza czwórka turnieju wyłoniona została po 12 spotkaniach. Każde było rozgrywane do trzech setów. Do strefy medalowej przedostali się zatem siatkarze SMS-u Spała, Trefla Gdańsk, AZS-u Częstochowa oraz jedyni goście z zagranicy w tym gronie –  Diavoli Rosa, którzy dotarli też do finału wraz z siatkarzami SMS-u Spała. Ostatecznie triumfowali Polacy, pokonując Włochów 3:1. Na podium znaleźli się jeszcze częstochowianie – trzecią lokatę zapewniło im zwycięstwo z gdańskim Treflem 3:1. 

Podczas turnieju w Hali Sportowej Częstochowa rozegrano w sumie 20 spotkań. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary. W każdym ze spotkań wybierany był też MVP – dla niewtajemniczonych: najwartościowszy, najlepszy gracz meczu (z ang. most valuable player).  

Głównym partnerem wydarzenia był Tauron Dystrybucja, honorowy patronat sprawował natomiast prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, który także wręczał zwycięzcom puchary.  

Oto końcowe wyniki:

1. SMS PZPS Spała

2. Diavoli Rosa

3. Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa

4. Trefl Gdańsk

5. KS Metro Warszawa

6. Olympia Berlin

7. Vojvodina Novi Sad

8. SŠŠ Trenčín

Fot. Artur Kucharski / Biuro Prasowe Urzędu Miasta 

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Krzysztof Moroz - Specjalizacja – stomatolog

Leczę zęby u doktora Moroza w II Alei już od ponad 15 lat. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu, kto szuka dobrego i sympatycznego dentysty w Częstochowie. Lokalizacja jest świetna - samo centrum - warunki w gabinecie bez zarzutu (RTG, tomografia szczęki), można łatwo się umówić. Leczy zęby bardzo rzetelnie, bardzo uważa, aby nic nie zabolało, od lat zajmuje się też implantami... 

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.