Mobilny Punkt Pobrań przy ul. PCK już działa

2020-06-29

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP w Częstochowie oficjalnie uruchomił Mobilny Punkt Pobrań (tzw. drive-thru) na terenie siedziby placówki przy ul. PCK 7 na os. Tysiąclecia. Będą mogli z niego korzystać zarówno pacjenci kierowani na oddziały, jak również osoby prywatne.

Oficjalne otwarcie Mobilnego Punktu Pobrań w nowym miejscu odbyło się 1 października w trakcie konferencji zorganizowanej przez dyrekcję Szpitala. Dotychczas tego typu obiekt znajdował się w pobliżu siedziby Szpitala przy alei Pokoju 44 na Kucelinie.

Dyrektor placówki przedstawił szczegółowe informacje dotyczące sposobu funkcjonowania punktu drive-thru. – Nowo otwarty Mobilny Punkt Pobrań jest najdogodniejszym tego typu obiektem w Częstochowie. Na miejscu dokonuje się pobrania wymazu z nosogardzieli. Odbywa się to przez otwarte okno samochodu lub przy drzwiach placówki. Po wymazie próbki trafiają do naszego Laboratorium, a pacjent jedzie do domu i czeka na wynik – powiedział Zbigniew Bajkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie.

Mobilny Punkt Pobrań na os. Tysiąclecia będzie czynny przez 7 dni w tygodniu w godzinach 7.30 – 14.00. Będzie dostępny zarówno dla pacjentów Szpitala, jak i osób prywatnych zainteresowanych przeprowadzeniem wymazu. Cena badania dla pojedynczej osoby to 350 zł. W przypadku grupy liczącej co najmniej 21 osób cena wynosi 320 zł od osoby, a dla grupy co najmniej 51 osób – 290 zł od osoby.

O czym trzeba pamiętać chcąc skorzystać z punktu drive-thru? Pacjent powinien zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem oraz numer PESEL. Należy również szczególnie pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, tj. założyć maseczkę, w razie konieczności kichać w zgięty łokieć oraz zachować odległość minimum 2 metrów od innych osób. Osoby, u których zostanie stwierdzony wynik pozytywny, potwierdzający obecność koronawirusa, otrzymają taką informację telefonicznie.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.