Nabór do Miejskiej Rady Seniorów

2024-06-27

Trwa nabór do Miejskiej Rady Seniorów. Kandydatkami bądź kandydatami mogą być wyłącznie osoby, które ukończyły 60. rok życia i mieszkają w Częstochowie. Zgłoszenia – do 12 lipca – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Nabór do Miejskiej Rady Seniorów ogłosił prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Reprezentowanie interesów osób starszych wobec władz miasta – to podstawowe zadanie Rady, mającej charakter opiniodawczy, konsultacyjny, doradczy i inicjatywny.

Kandydatury mogą zgłaszać organizacje pozarządowe działające na rzecz środowiska osób starszych. Do 12 lipca trzeba złożyć wypełniony formularz w kancelarii UM lub pocztą (decyduje data wpływu do Urzędu Miasta). Adres pocztowy to: Urząd Miasta Częstochowy, ul. Śląska 11/13, 42-217 Częstochowa. Konieczny dopisek – „Kandydaci na członków Miejskiej Rady Seniorów”.
Rada działa na polu zapobiegania marginalizacji ludzi starszych, przełamywania stereotypów na temat starości, budowania autorytetu seniorek i seniorów, wspierania ich aktywności, profilaktyki i promocji zdrowia w tej grupie. Zajmuje się też kwestiami rozwoju form wypoczynku osób starszych, ich dostępu do edukacji i kultury czy mieszkalnictwa dla nich.
Miejska Rada Seniorów współpracuje z władzami miasta w kwestii istotnych potrzeb ludzi starszych i proponuje priorytetowe zadania na bliższą i dalszą przyszłość. Monitoruje potrzeby seniorek i seniorów oraz inicjuje działania na ich rzecz. Wydaje opinie, formułuje wnioski, zgłasza uwagi do aktów prawa miejscowego. Jej zadaniem jest też informowanie o działaniach Miasta na rzecz środowiska senioralnego czy dostępnych dla osób starszych możliwościach bądź usługach.   
Wszelkie szczegóły dotyczące naboru – w ogłoszeniu prezydenta Częstochowy w Biuletynie Informacji Publicznej UM
Adres, spod którego można pobrać formularz zgłoszeniowy Miejskiej Rady Seniorów: 

https://www.czestochowa.pl/nabor-do-miejskiej-rady-seniorow

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Krzysztof Moroz - Specjalizacja – stomatolog

Leczę zęby u doktora Moroza w II Alei już od ponad 15 lat. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu, kto szuka dobrego i sympatycznego dentysty w Częstochowie. Lokalizacja jest świetna - samo centrum - warunki w gabinecie bez zarzutu (RTG, tomografia szczęki), można łatwo się umówić. Leczy zęby bardzo rzetelnie, bardzo uważa, aby nic nie zabolało, od lat zajmuje się też implantami... 

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.