Nabór wniosków do programu „Europa dla obywateli”

2020-06-29

Do 1 września m.in. samorządy i organizacje pozarządowe mogą składać wnioski o dofinansowanie działań w ramach programu „Europa dla obywateli” - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Program Unii Europejskiej jest adresowany do organizacji pozarządowych, samorządów oraz innych organizacji i instytucji nienastawionych na zysk, działających w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury i edukacji. Zakłada wsparcie projektów związanych z obywatelstwem europejskim, inicjatywami lokalnymi, zaangażowaniem społecznym i demokratycznym oraz pamięcią europejską.

Program ma się przyczynić do lepszego rozumienia zagadnień związanych z UE, jej historią i różnorodnością; promować obywatelstwo europejskie oraz poprawiać warunki społecznego i demokratycznego zaangażowania na poziomie Unii.

Jego celem jest także pogłębianie świadomości obywatelskiej na temat pamięci europejskiej, wspólnych wartości i celów Unii poprzez stymulowanie debaty, refleksji i tworzenie sieci kontaktów oraz zachęcanie do demokratycznego i obywatelskiego uczestnictwa Europejczyków w tworzeniu polityk poprzez włączanie ich do procesów decyzyjnych, promowanie możliwości społecznego i międzykulturowego zaangażowania oraz wolontariatu w skali całej Unii.

W ramach komponentu Demokratyczne zaangażowanie i uczestnictwo obywatelskie mogą być realizowane projekty w ramach trzech działań: „Partnerstwo miast”, „Sieci miast” i „Projekty społeczeństwa obywatelskiego”. Dwa pierwsze wspierają współpracę między samorządami, mającą  mobilizować obywateli na poziomie lokalnym do angażowania się społecznego, politycznego czy wolontariatu.

Natomiast w ramach działania „Projekty społeczeństwa obywatelskiego” o dofinansowanie mogą się ubiegać przede wszystkim organizacje społeczeństwa obywatelskiego, instytucje edukacyjne, badawcze, które pragną zwiększyć udział obywateli w procesie kształtowania polityki Unii Europejskiej. 

Aby złożyć wniosek, należy się zarejestrować w systemie uwierzytelniającym Komisji Europejskiej EU LOGIN oraz na Portalu Uczestnika (Participant Portal). Wniosek o dofinansowanie eForm jest generowany osobno dla każdego projektu i składany wyłącznie drogą elektroniczną.

Szczegóły - na stronie https://europadlaobywateli.pl/o-programie/

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.