Najpiękniejsze stroiki i ozdoby nagrodzone

2025-01-16

W Miejskim Przedszkolu nr 5 rozstrzygnięto konkurs dla dzieci „Ozdoby i stroiki Bożonarodzeniowe - Christmas Decorations’’ – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

10 stycznia odbyło się oficjalne rozdanie nagród Ogólnopolskiego Konkursu plastyczno-technicznego „Ozdoby i stroiki Bożonarodzeniowe – Christmas Decorations” organizowanego przez Dwujęzyczne Miejskie Przedszkole nr 5 w Częstochowie pod patronatem Programu Powszechnej Dwujęzyczności Bilingual Future. 

Konkurs, w którym wzięły udział dzieci z 15 częstochowskich przedszkoli oraz takich miejscowości jak Katowice, Siemianowice Śląskie, Rydzyn, Dobroczyce, Bydgoszcz, Kluczbork czy Lublin, miał na celu m.in. rozwój kreatywności,  kultywowanie tradycji związanej ze świętami Bożego Narodzenia oraz kształtowanie dwujęzyczności już od najmłodszych lat. 

Wyniki konkursu: 
Kategoria 3 – 4 lat 
I miejsce – Borys Hejduk MP nr 5 w Częstochowie
II miejsce – Zuzanna Bajdur MP nr 5 w Częstochowie
III miejsce – Tomasz Ciupa MP nr 13 w Częstochowie

Wyróżnienia:
- Wiktoria Kowalik MP nr 5 w Czstochowie
- Nikodem Nagiel MP nr 15 w Częstochowie
- Oliwier Uflewski-Piątkowski MP nr 15 w Częstochowie
- Kacper Pisarek MP nr 7 w Częstochowie 

Kategoria 5 – 6 lat 
I miejsce – Hanna Mastalerz MP nr 5 w Częstochowie
II miejsce Octavia Morkowska MP nr 16 w Częstochowie
III miejsce Małgorzata Kaliściak MP nr 5 w Częstochowie

Wyróżnienia:
- Marcelina Jambor MP nr 41 w Częstochowie
- Oskar Nawrot NP „Wesołe Słoneczka’’ w Katowicach
- Dorian Woźniak MP nr 5 w Częstochowie
- Pola Brzozowska MP nr 5 w Częstochowie 

W podsumowaniu konkursu udział wzięli m.in. naczelnik Wydziału Edukacji Rafał Piotrowski, koordynatorka Programu Powszechnej Dwujęzyczności  Małgorzata Wyrębowska, dyrektorzy częstochowskich przedszkoli oraz wychowankowie.


F
ot: MP 5

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Krzysztof Moroz - Specjalizacja – stomatolog

Leczę zęby u doktora Moroza w II Alei już od ponad 15 lat. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu, kto szuka dobrego i sympatycznego dentysty w Częstochowie. Lokalizacja jest świetna - samo centrum - warunki w gabinecie bez zarzutu (RTG, tomografia szczęki), można łatwo się umówić. Leczy zęby bardzo rzetelnie, bardzo uważa, aby nic nie zabolało, od lat zajmuje się też implantami... 

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.