Nie daj się oszukać metodą „na rachmistrza”

2020-06-29

Od 1 września do 30 listopada 2020 r. Główny Urząd Statystyczny prowadzi powszechny spis rolny na terenie kraju. Spis realizowany jest głównie przez samospis internetowy i kontakt telefoniczny z użytkownikami gospodarstw rolnych. Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spiszą się samodzielnie, skontaktują się osobiście rachmistrzowie spisowi, którzy oprócz legitymacji ze zdjęciem będą również mieli upoważnienie do zbierania danych.

Spis rolny jest prowadzony w gospodarstwach rolnych: osób fizycznych (gospodarstwach indywidualnych), osób prawnych, jednostek organizacyjnych bez osobowości prawnej. Wszystkie podmioty zobowiązane są do udzielania dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi w formie samopisu internetowego lub wywiadu telefonicznego. Z osobami, które nie dokonają samospisu, osobiście skontaktują się rachmistrzowie spisowi.

Każdy przedstawiciel GUS będzie posiadał imienną legitymację ze zdjęciem umieszczoną w widocznym miejscu z podpisem dyrektora urzędu statystycznego, a także upoważnienie do zbierania danych.

W sytuacji pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości co do tożsamości ankietera, należy zwrócić się do Urzędu odpowiedzialnego za przeprowadzenie spisu, by zweryfikować jego obecność w naszym gospodarstwie.

Wszelkie próby podszywania się pod rachmistrzów Policja prosi zgłaszać na numer alarmowy 112 lub 997.

Więcej informacji, m.in. o tym, o jakie sprawy zapyta rachmistrz, można znaleźć na stronie Powszechny Spis Rolny 2020 - Warto wiedzieć.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.