Nowy budynek

2021-03-30

Ruszyła budowa nowego budynku mieszkalnego na Rakowie.  Wykonano już m.in. roboty ziemne i przebudowę kanalizacji sanitarnej. Budynek u zbiegu ulic Syrokomli i Fredry ma powstać do końca maja przyszłego roku. Znajdą się w nim 24 mieszkania komunalne – w tym 3 dla osób z niepełnosprawnościami – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Wewnątrz budynku zaplanowano 18 lokali dwupokojowych oraz 6 jednopokojowych. 3 mieszkania zaprojektowano z myślą o lokatorach z niepełnosprawnościami – wejście do nich będzie z poziomu tarasu zewnętrznego. Całkowita powierzchnia użytkowa mieszkań wyniesie ponad 1100 m kw.

Obiekt będzie miał 4 kondygnacje i piwnicę przeznaczoną na pomieszczenia gospodarcze dla mieszkańców, a także pomieszczenia techniczne i pomocnicze. W pobliżu powstaną 24 miejsca postojowe, dojazdy, dojścia, chodniki, a także plac zabaw. Teren będzie uzbrojony, odwodniony i zagospodarowany; zamontowane zostaną niezbędne urządzenia techniczne.

29 marca ze stanem robót na miejscu zapoznał się prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Wykonawca – konsorcjum Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. oraz ALTOR Sp. z o.o.  – ma za sobą pierwsze 5 procent prac – w tym roboty ziemne pod budynek i wykonanie ław fundamentowych. Przebudowano już kanalizację sanitarną i zbudowano 3 studnie chłonne kanalizacji deszczowej; rozpoczęło się też murowanie ścian fundamentowych (piwnicy).

Koszt inwestycji, której odebranie planuje się na 31 maja 2022 r., to 4 mln 100 tys. zł. Budowę dofinansował Bank Gospodarstwa Krajowego ze środków Funduszu Dopłat w ramach rządowego programu wsparcia budownictwa socjalnego.

Miasto sukcesywnie inwestuje w nowe mieszkania, zarówno komunalne, jak i czynszowe. Przedsięwzięcia te nadzoruje Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta. W 2019 r. oddano do użytku blok komunalny z 65 mieszkaniami – w tym 2 chronionymi – przy ul. Focha. W tamtym przypadku także pozyskano dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. Dwa lata wcześniej powstał blok przy ul. Pułaskiego, mieszczący 32 mieszkania. Z kolei dzięki zaadaptowaniu budynku przy ul. Kiedrzyńskiej przekazano lokatorom 12 mieszkań.

Swoje inwestycje w obszarze mieszkalnictwa realizuje jednocześnie miejska spółka Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS. W 2018 r. przekazała do użytku 24 mieszkania w bloku czynszowym na Wyczerpach; teraz z kolei planuje osiedle w formule Towarzystwa Budownictwa Społecznego na Parkitce.

Na zdjęciach: plac budowy budynku przy ulicach Władysława Syrokomli i Aleksandra Fredry (29 marca 2021 r.)  

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

 

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.