Obradowała Rada Sportu

2023-12-04

O obradach Rady Sportu pod koniec listopada poinformowało Biuro Prasowe Urzędu Miasta. Rada zajęła się przede wszystkim sformułowaniem stanowiska wobec projektu miejskiego budżetu na kolejny rok – tych jego zapisów, które dotyczą kwestii sportowych.
Rada Sportu w Częstochowie ma charakter opiniodawczy. Działa na bazie ustawy o sporcie oraz regulaminu dołączonego do zarządzenia prezydenta miasta z 2019 r. w sprawie jej powołania. Osoby w niej zasiadające wykonują swoje funkcje społecznie. Zajmuje się zwłaszcza opiniowaniem strategii rozwoju miasta w dziedzinie kultury fizycznej, programów rozwoju bazy sportowej (w tym miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w zakresie obszarów wykorzystywanych na cele kultury fizycznej) i projektów uchwał Rady Miasta dotyczących tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu. Jednym z zadań Rady Sportu jest też formułowanie opinii co do „sportowo-rekreacyjnej” części projektu miejskiego budżetu – i właśnie temu zadaniu było poświęcone niedawne spotkanie tego gremium.
Rada Sportu zebrała się w Urzędzie Miasta w piątek 24 listopada. Obecnych było 15 spośród 23 czynnych jej członków. Posiedzenie było prawomocne. W obradach, które prowadził przewodniczący Andrzej Szewiński, uczestniczył także m.in. naczelnik Wydziału Kultury i Sportu UM Robert Jasiak.
Wypracowano rekomendację w odniesieniu do projektu budżetu Miasta Częstochowy na 2024 r. w części dotyczącej kultury fizycznej, wypoczynku i turystyki kwalifikowanej oraz promocji miasta poprzez sport. Stanowisko przekazane jest prezydentowi Krzysztofowi Matyjaszczykowi – aby zapoznał się z powstałą w ten sposób opinią przedstawicieli środowiska sportowego dotyczącą finansowania tego obszaru w naszym mieście.
Ffot. Łukasz Kolewiński (UM)

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Krzysztof Moroz - Specjalizacja – stomatolog

Leczę zęby u doktora Moroza w II Alei już od ponad 15 lat. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu, kto szuka dobrego i sympatycznego dentysty w Częstochowie. Lokalizacja jest świetna - samo centrum - warunki w gabinecie bez zarzutu (RTG, tomografia szczęki), można łatwo się umówić. Leczy zęby bardzo rzetelnie, bardzo uważa, aby nic nie zabolało, od lat zajmuje się też implantami... 

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.