Odznaczenia i akty mianowania

2021-10-13

W Święto Żołnierza Rezerwy odznaczenia otrzymali funkcjonariusze będący założycielami koła Związku Oficerów Rezerwy RP. Mianowanie na wyższy stopień otrzymał zastępca prezydenta miasta Ryszard Stefaniak. 

Święto Żołnierza Rezerwy odbyło się w miniony weekend jako element II Pielgrzymki Związku Oficerów Rezerwy RP na Jasną Górę. Było okazją do nadania aktów mianowania na wyższe stopnie, odznaczenia medalami, krzyżami, ryngrafami.

Uroczystości – współorganizowane przez wyróżnionych tego dnia funkcjonariuszy częstochowskiej Straży Miejskiej – miały miejsce w alei Sienkiewicza przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Obok reprezentantów miejskiego samorządu –  zastępcy prezydenta Ryszarda Stefaniaka oraz zastępcy przewodniczącego Rady Miasta Łukasza Kota – wzięły w nich udział m.in. władze powiatu częstochowskiego, przedstawiciele Wojska Polskiego, kierownictwa Komendy Miejskiej Policji, strażnicy miejscy, nauczyciele oraz młodzież z częstochowskich klas mundurowych. 

Spotkanie rozpoczął prezes Zarządu Głównego ZOR RP pułkownik rezerwy Alfred Kabata. Przyjęto w poczet Związku nowych członków, wręczono akty mianowania, medale, dyplomy i statuetki. Odbył się także apel poległych. 

Zastępca prezydenta miasta Ryszard Stefaniak został mianowany na stopień podporucznika rezerwy. Z kolei na stopień plutonowego rezerwy awansowano naczelnika Oddziału Ochrony Porządku Publicznego (OOPP) Straży Miejskiej w Częstochowie Artura Wojciechowskiego. Otrzymał on także medale  „W służbie Bogu i Ojczyźnie” oraz „Za zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej”.

Brązowy medal „Za zasługi dla obronności kraju” odebrał zastępca naczelnika OOPP Krzysztof Buchajczuk. Natomiast kierownik Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Straży Miejskiej Jacek Maduzia został uhonorowany srebrnym medalem „Za zasługi dla Związku Oficerów Rezerwy RP”.

Po zakończeniu uroczystości w alei Sienkiewicza uczestnicy udali się na Jasną Górę – zwiedzali klasztor i wzięli udział we mszy. 

Fot. Artur Kucharski / Straż Miejska

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.