OKF Iluzja dołącza do wirtualnej platformy mojeekino.pl

2020-06-29

Dzięki przedsięwzięciu Stowarzyszenia Kin Studyjnych mamy dostęp do znakomitych filmów także choćby podczas ewentualnej kwarantanny. Jednocześnie – jeśli tylko chcemy – część pieniędzy z naszego biletu do „e-kina” powędruje do częstochowskiego Ośrodka Kultury Filmowej - informuje Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Od tradycyjnego VOD mojeekino.pl odróżnia się autorskim programem oraz tym, że daje widzom możliwość wsparcia ich ulubionego, lokalnego kina – bez wychodzenia z domu.

Na platformę można wejść poprzez stronę OKF www.okf.czest.pl albo przez ogólną platformę www.mojeekino.pl, wykorzystując komputer albo urządzenia mobilne.

Aby część środków z naszego biletu na wirtualny seans trafiła właśnie do OKF „Iluzja”, musimy jedynie pamiętać, aby po wejściu na platformę wybrać właśnie je. Lokalne kina uszeregowane są tam alfabetycznie, według nazw miast – częstochowskiego OKF nie trzeba więc długo szukać…   

Platforma jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu – część filmów wyświetlana jest z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Repertuar jest cyklicznie zmieniany oraz wzbogacany o dodatkowe wydarzenia, jak spotkania z twórcami, warsztaty, pokazy edukacyjne, a nawet festiwale filmowe.

Operatorem mojeekino.pl, a zarazem pomostem ułatwiającym współpracę między dystrybutorami a lokalnymi kinami jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych. Partnerami są Polska Akademia Filmowa, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych oraz Fundacja Kultura Bez Barier. Projekt realizowany jest przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Jednocześnie – przy zachowaniu całego obowiązującego reżimu sanitarnego – OKF „Iluzja” cały czas zaprasza do swojej sali przy alei NMP 64. W najbliższym czasie można tam zobaczyć m.in. kolejny dokument biograficzny w cyklu „Kino Jazz” – tym razem będzie to obraz poświęcony Ronniemu Woodowi, legendarnemu członkowi The Rolling Stones – choć który z nich nie ma statusu legendy? W filmie „Ronnie Wood: Ktoś na górze mnie lubi” muzyk opowiada o swojej trwającej już pół wieku karierze – od skromnych początków w północnym Londynie, poprzez grę w The Birds, The New Barbarians, The Faces, współpracę z Jeffem Beckiem czy Rodem Stewartem. W filmie nie zabraknie też m.in. innych „Stonesów” – Micka Jaggera, Keitha Richardsa i Charliego Wattsa. 

W OKF film będzie pokazany tylko na 2 seansach – 17 października o godz. 20.30 oraz 18 października o godz. 18.30. Ceny biletów to 17 zł –  normalny i 15 zł – ulgowy.

Dotychczas w cyklu „Kino Jazz” w OKF można było zobaczyć m.in. dokumenty o Milesie Davisie, Elli Fitzgerald czy Arethcie Franklin.

Pełny repertuar OKF „Iluzja” jak zawsze na stronie http://www.okf.czest.pl I pamiętajmy – dzięki obecności naszego częstochowskiego kina na nowej platformie możemy je w tym trudnym czasie wspierać także, oglądając filmy w domu.  

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.