Okradał nastolatki

2020-06-29

56-latka podejrzanego o kradzieże zatrzymali policjanci. Kradł torebki nastoletnim dziewczynom. Został już tymczasowo aresztowany, jako recydywiście grozi mu surowsza kara - informuje częstochowska Policja.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie na Tysiącleciu. W jednym z lokali gastronomicznych spotkała się młodzież. Przy stoliku obok usiadł mężczyzna i zaczął im się przyglądać. Kiedy po chwili chciał wyjść, z jego plecaka wypadła torebka, należąca do 12-latki, która siedziała przy stoliku. Dziewczynka pobiegła za nim, jednak zatrzymało ją czerwone światło przed przejściem dla pieszych. Wtedy z pomocą ruszyli przypadkowi świadkowie, przejeżdżający przez skrzyżowanie. Jeden z kierowców dogonił i zatrzymał złodzieja w alejach, tam czekał na przyjazd patrolu. Zatrzymany usłyszał zarzuty i został objęty policyjnym dozorem.

Dzień później okradł w podobny sposób 16-letnią dziewczynę. I tym razem dzięki postawie świadków został szybko zatrzymany, a skradziony portfel wrócił do właścicielki. Do jego zatrzymania przyczynił się działacz z Automobilklubu Jurajskiego, który wspólnie z policjantami z ruchu drogowego organizuje wiele akcji mających poprawić bezpieczeństwo na drogach.

Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 56-latka na 3 miesiące. W związku z tym, że kradzieży dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa, grozi mu nawet 7,5 roku więzienia.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.