Opowieść o „baronowej jazzu”

2021-06-05

Najnowsza premiera Teatru im. A. Mickiewicza to opowieść o Hannah Rothschild, kobiecie nazywanej „baronową jazzu”, wielkiej miłośniczce i mecenasce tego rodzaju muzyki.
- Przedstawienie szczególne, inne, jeśli chodzi o konwencję, język teatralny od naszych ostatnich propozycji - mówi Robert Dorosławski, dyrektor Teatru im. A. Mickiewicza. - Reżyser ujął nas precyzyjnym przygotowaniem, a jego  „Pannonica”, bo taki jest tytuł spektaklu, powstała z miłości do jazzu.
- To niezwykły los - opowiada reżyser Paweł Szumiec. - Rzecz o baronowej, która odmieniła swoje życie, podąża za fascynacją muzyczną i wsiąka w środowisko muzyków stylu bebop. Z miłości do jednego człowieka. Jest dla nich mecenaską, przyjaciółką, guru. A to okres po Holocauście, zarazem w Ameryce czas segregacji rasowej, wszystko więc dzieje się jakby w poprzek historii.
Reżyser przyznaje, że spektkal jest spełnieniem jego marzenia. Ma niewielką obsadę aktorską - tworzą ją: Agnieszka Łopacka, Waldemar Cudzik, Maciej Półtorak i Michał Rorat. Spora jest natomiast ekipa realizacyjna, stali współpracownicy reżysera: Marek Braun (scenografia), Jolanta Łagowska-Braun (kostiumy), Aleksander Brzeziński (kompozycje) i Wojtek Kapela (multimedia). 
Miłośnicy historii biograficznych z pewnością będą zafascynowani, muzyki też - albowiem poza dwójką bohaterów spektakl ma też trzeciego - jest nim jazz.
Premiera spektaklu w sobotę 6 czerwca o godz. 19.00. 
Będzie go też można oglądać w następnych dniach: 
* 6 czerwca (niedziela), godz. 19.00
* 7 czerwca (poniedziałek), godz. 20.00
* 8 czerwca (wtorek), godz. 18.00 - premiera nauczycielska
* 9 czerwca (środa), godz. 18.00 - środa studencka
Fot. Piotr Dłubak / materiały Teatru

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.