Pamięci Agnieszki

2023-04-04

W Akademickim Centrum Sportowym UJD po raz drugi zorganizowano Turniej Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży im. Agnieszki Pilawskiej-Błaut – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Patronka zawodów była znakomitą tenisistką stołową – m.in. medalistką mistrzostw Śląska we wszystkich kategoriach młodzieżowych.

Halę podczas imprezy zapełniło ponad 130 uczennic i uczniów z 27 częstochowskich szkół podstawowych. Rywalizowali indywidualnie w sześciu kategoriach. W klasyfikacji drużynowej nagrodę główną, czyli stół do tenisa stołowego, tak jak przed rokiem zdobyła Szkoła Podstawowa nr 31.

Wydarzenie zorganizowało Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJD wraz z Urzędem Miasta Częstochowy – fundatorem nagrody głównej. Gośćmi specjalnymi turnieju byli: zastępca prezydenta Częstochowy Ryszard Stefaniak, naczelnik Wydziału Edukacji UM Rafał Piotrowski, dyrektor Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy Dariusz Zając, olimpijczyk i były reprezentant Polski w siatkówce Piotr Gruszka oraz Jerzy Błaut z córkami.

Agnieszka Pilawska-Błaut urodziła się 16.12.1978 r. w Sosnowcu, tam ukończyła liceum. Następnie wybrała Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Częstochowie (kierunek Pedagogika opiekuńczo-resocjalizacyjna). Przygodę z tenisem stołowym rozpoczęła w klubie Polonia Sosnowiec, zdobywając wiele sukcesów w kategoriach młodzieżowych. W latach 1997-2000 broniła barw AZS WSP Częstochowa w II i I lidze państwowej. Medalistka Akademickich Mistrzostw Polski –po kilku latach przerwy poświęconych na założenie rodziny i wychowanie wraz z mężem Jerzym córek Jagody i Leny – powróciła do gry w tenisa. Trenując w amatorskiej lidze i pracując w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, zdobyła wiele Tytułów Mistrza Polski Samorządowców. Odeszła od nas 2 marca 2021 w wieku 43 lat.


Klasyfikacja drużynowa:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 31 (nagroda główna)

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 48

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 27

Wyniki Turnieju
Klasyfikacja indywidualna:

Kategoria A (dziewczęta 2012 i młodsze)

I miejsce – Natalia Ciszowska

II miejsce – Martyna Smuga

III miejsce – Magdalena Zarębska

Kategoria B (chłopcy 2012 i młodsi)

I miejsce – Jan Niewiadomy

II miejsce – Dawid Pross

III miejsce – Bartosz Lasota

Kategoria C (dziewczęta 2011 – 2010)

I miejsce – Ewa Bugała

II miejsce – Julia Jędrasiak

III miejsce – Natalia Orzechowska

 

Kategoria D (chłopcy 2011 – 2010)

I miejsce – Dominik Marcinkowski

II miejsce – Wojciech Brzeziński

III miejsce – Jakub Niedziela

 

Kategoria E (dziewczęta 2009 – 2008)

I miejsce – Julia Gosiewska

II miejsce – Kaja Erdman

III miejsce – Malina Grzybowska

 

Kategoria F (chłopcy 2009 – 2008)

I miejsce – Mateusz Wydmuch

II miejsce – Łukasz Wydmuch

Fot. BIuro Prasowe Urzędu Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Krzysztof Moroz - Specjalizacja – stomatolog

Leczę zęby u doktora Moroza w II Alei już od ponad 15 lat. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu, kto szuka dobrego i sympatycznego dentysty w Częstochowie. Lokalizacja jest świetna - samo centrum - warunki w gabinecie bez zarzutu (RTG, tomografia szczęki), można łatwo się umówić. Leczy zęby bardzo rzetelnie, bardzo uważa, aby nic nie zabolało, od lat zajmuje się też implantami... 

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.