Pielęgniarki już w pełni gotowe do pracy

2024-07-09

Uroczystością czepkowania swoją edukację w Akademii Polonijnej symbolicznie zakończyła kolejna grupa pielęgniarek i pielęgniarzy – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Tradycyjne czepkowanie  odbyło się 5 lipca w Centrum Kongresowym tej częstochowskiej uczelni. Rektor – prof. AP dr hab. Maciej Rudnicki – mówił m.in., że Akademia Polonijna powraca do tego ceremoniału po kilkuletniej przerwie, chcąc wyrazić szacunek dla tradycji związanej z zawodem. Na uroczystość przyszli m.in. przedstawiciele parlamentu, instytucji państwowych, częstochowskiego środowiska pielęgniarek i położnych, a także rodziny świeżo upieczonych pielęgniarek i pielęgniarzy. Samorządowe władze Częstochowy reprezentował zastępca prezydenta miasta Ryszard Stefaniak.
Po uroczystym ślubowaniu, oprócz samych czepków – będących symbolem prawa do wykonywania pielęgniarskiego zawodu – absolwenci i absolwentki odebrali także okolicznościowe dyplomy. Powagę całości podkreślił udział kwartetu trębaczy. Zresztą sam tekst ślubowania dobrze oddaje szczególnie cenną społeczną rolę pielęgniarek i pielęgniarzy, choćby w słowach: „Ślubuję z pełnym zaangażowaniem i oddaniem służyć chorym, dbać o ich zdrowie, godność i prawa. (...) Będę zawsze postępować zgodnie z najwyższymi standardami pielęgniarskimi, by jak najlepiej służyć pacjentom i społeczeństwu”.
Akademia Polonijna w Częstochowie
dysponuje świetną bazą edukacyjną dla adeptów i adeptek pielęgniarstwa – m.in. tzw. „salami wysokiej wierności”, możliwie dokładnie odwzorowującymi warunki pracy z pacjentem. Oprócz tego są oczywiście praktyki w szpitalach oraz możliwość wyjazdów szkoleniowych do zagranicznych placówek, z którymi uczelnia współpracuje.

Na zdjęciu: uroczystość czepkowania w AP 5 lipca 2024

Fot. z profilu Akademii Polonijnej na FB 

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Krzysztof Moroz - Specjalizacja – stomatolog

Leczę zęby u doktora Moroza w II Alei już od ponad 15 lat. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu, kto szuka dobrego i sympatycznego dentysty w Częstochowie. Lokalizacja jest świetna - samo centrum - warunki w gabinecie bez zarzutu (RTG, tomografia szczęki), można łatwo się umówić. Leczy zęby bardzo rzetelnie, bardzo uważa, aby nic nie zabolało, od lat zajmuje się też implantami... 

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.