Piotr Metz o „Dark Side of The Moon”

2023-05-22

Spotkanie poświęcone jednej z najbardziej rozpoznawalnych płyt światowej muzyki rozrywkowej w środę 24 maja odbędzie się w Miejskiej Galerii Sztuki (III Aleja 64) – w sali Kina OKF Iluzja. Początek o godz. 20.00.

Płyta obchodzi właśnie swoje 50. urodziny. Album zespołu Pink Floyd został sprzedany dotąd na świecie w liczbie ponad 45 milionów egzemplarzy. Co tydzień sprzedaje się kolejne kilka tysięcy. Wg szacunków ma ją co piąte gospodarstwo domowe w Wielkiej Brytanii, a na listach sprzedaży amerykańskiego tygodnika muzycznego Billboard spędziła 14  lat /!/, czyli ponad 700 tygodni. Wszystkie te statystyki pozwalają na wniosek, że płyta, w dowolnym momencie, jest gdzieś na świecie odtwarzana i odsłuchiwana.

Odbiorców nie przestaje fascynować jej niezwykła, analogowa jeszcze historia, np. o efektach dźwiękowych tworzonych w domu, o przypadku nieco legendarnej wokalizy Clare Torry, zmianach tytułu oraz ikonicznej okładce. Nikt inny nie przedstawi tych opowieści równie zajmująco jak Piotr Metz, który rozmawiał o płycie z członkami grupy Rogerem Watersem i Nickiem Masonem oraz producentem dźwięku Alanem Parsonsem. 

Opowieść, ilustrowana zdjęciami i fragmentami filmowymi, będzie jedną z atrakcji spotkania z płytą Pink Floyd, przede wszystkim jednak wypełni je prezentacja najnowszej, zremasterowanej w nowoczesnej technologii, wersji albumu, na najwyższej klasy zestawie audio firmy McIntosh oraz unikatowa prezentacja muzyki Pink Floyd zsynchronizowanej z fragmentem filmu „Odyseja Kosmiczna 2001”.

Dodatkowymi atrakcjami spotkania będą: okolicznościowa wystawa z kolekcji Piotra Metza oraz sprzedaż albumu na różnych nośnikach.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Krzysztof Moroz - Specjalizacja – stomatolog

Leczę zęby u doktora Moroza w II Alei już od ponad 15 lat. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu, kto szuka dobrego i sympatycznego dentysty w Częstochowie. Lokalizacja jest świetna - samo centrum - warunki w gabinecie bez zarzutu (RTG, tomografia szczęki), można łatwo się umówić. Leczy zęby bardzo rzetelnie, bardzo uważa, aby nic nie zabolało, od lat zajmuje się też implantami... 

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.