Planowany serwis torowiska tramwajowego od 1 lipca

2024-06-25

W te wakacje odbędzie się tzw. podbijanie korekcyjne torowiska tramwajowego. To standard przy budowach nowych tras i modernizacjach, a taką przeprowadzono w latach 2019-2021 – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Taki rodzaj robót na torowiskach to zadanie wymagane w procesie technologicznym i stosowane standardowo. Część odcinków zostanie wyłączona z ruchu tramwajów, dlatego w ich zastępstwie pojadą autobusy.

Prace odbędą się w trzech etapach:

- I etap (czas trwania ok. 2 tygodnie) – obejmuje samą al. Wyzwolenia, linie tramwajowe 1, 2 i 3 będą kursować do Promenady Niemena, a dalszy odcinek do pętli Fieldorfa-Nila obsłuży zastępcza linia autobusowa nr 91.

- II etap (czas trwania ok. 3–4 tygodnie) – obejmuje odcinek od Promenady Niemena do Ronda Mickiewicza. Tramwaje będą kursować tylko w południowej części miasta: linia 1 z Zajezdni MPK do Kucelina, linia 2 z Zajezdni MPK do Dworca PKP Raków, a linia 3 z Zajezdni MPK do Stadionu Raków. Na trasie Zajezdnia MPK – centrum – Fieldorfa-Nila będzie uruchomiona zastępcza linia autobusowa nr 92.

- III etap (czas trwania ok. 2 tygodnie) – obejmuje al. Pokoju, tramwaje linii 3 będą kursować już pełną relacją Fieldorfa-Nila – Stadion Raków, a na trasie Fieldorfa-Nila – Zajezdnia MPK będzie kursować linia tramwajowa nr 4, zastępująca linie 1 i 2 na ten okres. Odcinek Zajezdnia MPK – Raków Dworzec PKP / Kucelin zostanie obsłużony zastępczą linią autobusową nr 93.

Wszystkie prace powinny się zakończyć między 18 a 25 sierpnia. 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Krzysztof Moroz - Specjalizacja – stomatolog

Leczę zęby u doktora Moroza w II Alei już od ponad 15 lat. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu, kto szuka dobrego i sympatycznego dentysty w Częstochowie. Lokalizacja jest świetna - samo centrum - warunki w gabinecie bez zarzutu (RTG, tomografia szczęki), można łatwo się umówić. Leczy zęby bardzo rzetelnie, bardzo uważa, aby nic nie zabolało, od lat zajmuje się też implantami... 

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.