Płyta z muzyką do "Królowej Śniegu"

2021-01-08

Krążek z piosenkami ze spektaklu można kupić w kasie Teatru im. A. Mickiewicza. Muzyka ma bardzo istotną rolę w wyreżyserowanym przez Magdalenę Piekorz przedstawieniu według baśni Andersena, które miało swoją premierę na krótko przed wybuchem pandemii - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Zespół Teatru im. Adama Mickiewicza – na razie z wiadomych względów odcięty od bezpośredniego kontaktu z publicznością – ma nadzieję, że album przypomni części widowni spektakl, a dla tych, którzy go jeszcze nie widzieli, będzie miłą zapowiedzią kolejnych przedstawień „Królowej Śniegu” – kiedy tylko będą możliwe.
„Królowa Śniegu” ma bardzo rozbudowaną warstwę dźwiękową – muzykę do przedstawienia napisał Adrian Konarski, a teksty piosenek – dyrektor artystyczna częstochowskiej sceny Magdalena Piekorz, która także wyreżyserowała baśń. Jak wyjaśnia reżyserka, piosenki są dopowiedzeniem akcji „Królowej Śniegu”. W zeszłym roku powstał także teledysk do piosenki Gerdy w wykonaniu Hanny Zbyryt.
Teledysk był jednym z elementów, dzięki którym zespół Teatru im. A. Mickiewicza utrzymywał więź z publicznością w okresie, w którym działalność instytucji kultury została drastycznie ograniczona w związku z obostrzeniami sanitarnymi. Aktorki i aktorzy częstochowskiej sceny miejskiej byli aktywni także w mediach społecznościowych, czytając wiersze, opowiadania, przypominając spektakle plenerowe z poprzednich lat, odpowiadając na pytania widzów na fanpejdżu Teatru na Facebooku.
Płyta w cenie 15 zł dostępna jest w kasie Teatru przy ul. Kilińskiego 15. Kasa czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00.
Wydanie płyty było możliwe dzięki wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.