Po Galerii Jurajskiej będą biegać… dinozaury. Wirtualne i trójwymiarowe

2022-05-12

Olbrzymie gady, które wyginęły 65 milionów lat temu, pojawią w Galerii Jurajskiej. Wszystko za sprawą zbliżającej się premiery filmu „Jurassic World. Dominon” oraz wystawy, która zawita do centrum handlowego.

Najnowsza technologia oraz filmowe efekty specjalne sprawią, że w Galerii Jurajskiej odżyją dinozaury. Już 14 maja centrum handlowe świętować będzie nadchodzącą wielkimi krokami premierę trzeciej odsłony kinowego hitu „Jurassic World”. Z tej okazji w galerii znaleźć będzie można atrakcje nawiązujące do hollywoodzkiej produkcji.

– Dinozaury od zawsze ciekawią i fascynują, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Teraz pojawia się okazja, aby dowiedzieć się o nich nieco więcej. Wszystko za sprawą naszej wystawy, która pobudza fantazję i daje możliwość spotkania z wymarłymi gadami, chociażby dzięki nowym technologiom – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

Co konkretnie przygotowano? Przede wszystkim w centrum handlowym stanie wystawa 3D. Zakładając specjalne okulary, będzie można zobaczyć trójwymiarowe prehistoryczne gady w ich własnym ekosystemie. Na 9 wieloformatowych obrazach będzie można obejrzeć mięso- i roślinożerne stwory.

Ciekawie zapowiada się także spotkanie z filmowymi gadami w wirtualnym świecie. To możliwe będzie za sprawą rozszerzonej rzeczywistości (AR). Ustawiając się w specjalnie wyznaczonym miejscu, będzie można oko w oko stanąć z dinozaurem znanym z serii „Jurassic World”, a przy okazji nagrać film z tego spotkania i udostępnić go w mediach społecznościowych.

To jednak nie koniec. W Galerii Jurajskiej stanie także wystawa modeli dinozaurów. Z bliska będzie można oglądać 3 tego typu figury. Ponadto na pasażu centrum handlowego pojawi się replika wejścia do parku „Jurassic World”. Tam też będzie można zrobić sobie zdjęcie z dwoma drapieżnikami: Velociraptorem i T-Rexem.

Oprócz tego w centrum powstanie stanowisko paleontologiczne, w którym najmłodsi będą mogli wcielić się w naukowców i w piaskach pustyni oraz w skałach odgrzebać kości przy pomocy szpachelek i pędzli. Sporo atrakcji szykuje się także w jurajskiej strefie zabaw Mattel, w której będzie można się bawić figurkami mezozoicznych stworów.

– Przygotowane przez nas atrakcje pozwalają się zanurzyć w świat rodem z ery mezozoicznej. To świetna rozrywka zarówno dla dzieci, dla których może to być pierwsze spotkanie z prehistorią, jak i dla ich rodziców, który z nostalgią mogą powspominać kultowy „Park Jurajski” – przekonuje Violetta Dziubin-Łuszczyk.

Do świata dinozaurów można się wybrać 14 maja 2022 w godz.11:00 -19:00
Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.