Po służbie pospieszył z pomocą mężczyźnie

2020-06-29

Policjant z częstochowskiej komendy miejskiej, który po zakończonej służbie wracał samochodem do domu, odnalazł starszego, wyziębionego mężczyznę, którego zaginięcie kilkanaście godzin wcześniej zgłosiła rodzina. Zdecydowane działania i natychmiastowa pomoc stróża prawa zapobiegły tragedii - informuje częstochowska Policja.

Kilka dni temu policjant z Wydziału Ruchu Drogowego sierż. sztab. Damian Biernacki wracał po służbie do domu swoim samochodem. Było po północy, a temperatura wynosiła 6 stopni Celsjusza. W pewnym momencie, jadąc leśnym odcinkiem drogi, zauważył idącego środkiem jezdni starszego mężczyznę. Nie zastanawiając się, postanowił z nim porozmawiać. Intuicja oraz doświadczenie zawodowe nie zawiodły. Błyskawicznie podczas rozmowy stróż prawa zorientował się, że mężczyzna ma zaniki pamięci, jest wyziębiony i nie wie, gdzie się znajduje. Natychmiast zadzwonił na Policję i poinformował o sytuacji. Do przyjazdu patrolu ogrzewał go w swoim samochodzie. Jak się okazało, kilkanaście godzin wcześniej rodzina zgłosiła zaginięcie 67-latka.

Niska temperatura w nocy i stan zdrowia starszego mężczyzny mogły doprowadzić do tragedii. Na szczęście sierż. sztab. Damian Biernacki znalazł się w odpowiednim miejscu oraz czasie i pomógł mężczyźnie.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.