Podejrzana o napaść na młodą kobietę

2020-06-29

Za kradzież i rozbój odpowie przed sądem kobieta zatrzymana przez częstochowskich funkcjonariuszy. 51-latka, grożąc użyciem noża i używając przemocy, zaatakowała pokrzywdzoną, zmuszając ją do oddania swojego mienia. Krzyki usłyszeli mężczyźni przebywający w pobliżu. Ruszyli na pomoc i dokonali obywatelskiego ujęcia podejrzanej. Najbliższe 3 miesiące 51-latka spędzi w areszcie - informuje częstochowska Policja.

Do zdarzenia doszło we wtorek kilka minut po północy. Jak ustalili policjanci, sprawczyni podeszła do młodej kobiety i przyłożyła do jej pleców parasolkę, twierdząc, że to broń. Następnie bijąc ją po głowie, zażądała wydania torebki. Wołanie o pomoc usłyszeli będący w pobliżu mężczyźni. Przybiegli na pomoc i zatrzymali napastniczkę. Chcąc uniknąć kary, kobieta obiecała zapłacić za wyrządzone szkody, twierdząc, że mieszka w pobliżu. Tak naprawdę nie zamierzała tego uczynić i po wejściu do mieszkania zamknęła się w nim. Wówczas o wszystkim pokrzywdzona powiadomiła Policję. Skierowany na miejsce patrol zatrzymał 51-latkę. Okazało się, że zatrzymanej  poszukiwali policjanci z Komisariatu Policji w Szczyrku.

Jak wynika z ustaleń kryminalnych, to niejedyne jej przewinienia. Kilka godzin wcześniej kobieta dopuściła się podobnego czynu. Nie udało się jej go osiągnąć z uwagi na ucieczkę pokrzywdzonej.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator zawnioskował do sądu o areszt tymczasowy. Sąd przychylił się do tego wniosku i 51-latka najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.