Podsumowanie turnieju oldboyów

2023-03-13

28. edycję Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy zwyciężyła drużyna Jędryka Klub 54 Exact Systems AK Bud. Na podium znaleźli się zawodnicy ZIB Bernat i Jagiellończycy – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W piątek i sobotę 3-4 marca rozegrano ostatnie mecze w Lidze Futsalu. W piątek oldboje stoczyli zaciętą walkę, podczas której okazało się, że drużyna, która jako pierwsza strzeliła bramkę – ostatecznie swój mecz wygrywała. W wielkim finale zagrali ZIB Bernat i Jędryka Klub 54 Exact Systems. Kolejny raz ZIB pokazał, że potrafi się mocno zmobilizować na spotkania najwyższej rangi, natomiast Jędryka Klub 54 potwierdził, że konsekwentnie budowany zespół ma szansę na bój o najwyższe cele każdego roku.

Sobota to od godzin porannych zmagania o niższe miejsca w tabeli, jednak kolejny raz drużyny pokazały, że dla nich każdy mecz jest jak walka o mistrzostwo. Zawodnikom towarzyszyła spora grupa kibiców poszczególnych drużyn, która zagrzewała swoich ulubieńców do walki. Nie zabrakło emocji.

Uczestnicy podkreślali, że to jedne z najlepszych półfinałowych starć na przestrzeni ostatnich lat. W pierwszym meczu o awans do finału zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne, w których skuteczniejsi okazali się reprezentanci ZIB. Jedno trafienie lepsi w drugim półfinale byli przedstawiciele drużyny Jędryka Klub 54 Exact Systems. Finał zapowiadał się bardzo ciekawie. Rywalizacja o trzecie miejsce przyniosła siedem bramek, z czego pięć było autorstwa zawodników Jagiellończyków, a Romtrans mimo ambitnej postawy nie był w stanie postawić się swoim przeciwnikom, na co wpływ miał na pewno intensywny półfinał.

Wielki finał to powtórka zestawienia sprzed kilku lat, kiedy ZIB Bernat i Jędryka Klub 54 Exact Systems stanęli naprzeciw siebie. Wówczas ZIB okazał się bezkonkurencyjny i nie dał żadnych szans przeciwnikom, Ci z kolei mieli nadzieję na rewanż i zdobycie upragnionego tytułu mistrzowskiego. Pojedynek był niesamowicie wyrównany. Skuteczniejsi w swoich atakach byli jednak reprezentanci Jędryka Klub 54 Exact Systems, którzy pod koniec meczu wykorzystali swoje szanse i mogli cieszyć się z wymarzonego trofeum.

Klasyfikacja końcowa XXVIII edycji Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy

Jędryka Klub 54 Exact Systems

ZIB Bernat

Jagiellończycy

Romtrans DK

Inprobud

Abstynent

Tadex

MK Team

OBI/ZWD

Orlikowscy Team

Przeterminowani

Amator

Gmina Kłomnice

Architube/Furnipol

Nagrody indywidualne:

MVP: Paweł Kowalczyk – Jędryka Klub 54 Exact Systems AK Bud

Najlepszy bramkarz: Adam Szałas – Tadex

Najlepszy strzelec: Jacek Rokosa – Romtrans DK

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Krzysztof Moroz - Specjalizacja – stomatolog

Leczę zęby u doktora Moroza w II Alei już od ponad 15 lat. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu, kto szuka dobrego i sympatycznego dentysty w Częstochowie. Lokalizacja jest świetna - samo centrum - warunki w gabinecie bez zarzutu (RTG, tomografia szczęki), można łatwo się umówić. Leczy zęby bardzo rzetelnie, bardzo uważa, aby nic nie zabolało, od lat zajmuje się też implantami... 

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.