Podwójna mistrzyni i wicemistrzyni

2022-09-26

Dwa tytuły mistrzostwskie i jedno wicemistrzostwo wywalczyła Natalia Grzyb, podopieczna trenera Pawła Wiśniewskiego z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Częstochowa/ABRM Poczesna na IV Otwartych Mistrzostwach Polski w Parabadmintonie w Zakopanem, gdzie podczas dwóch dni (23-24.09.2022r.) odbywała się rywalizacja zawodników z niepełnosprawnościami z sześciu krajów: Czech, Finlandii, Francji, Słowacji, Szwecji i gospodarzy, czyli Polski.
Złoty medal w grze pojedynczej smakuje najbardziej, gdyż nasza mistrzyni po trzech wygranych meczach grupowych i wygraniu półfinału z koleżanką z Kadry Narodowej Parabadmintona Anną Wolny z Imielina w finale pokonała doświadczoną zawodniczkę Heidi Manninen z Finlandii, ósmą w rankingu europejskim w dwóch setach 22:20 i 21:19.
Drugi złoty medal nasza multimedalistka zdobyła w grze podwójnej wraz z Anną Wolny, pokonując w meczu o 1. miejsce zagraniczną parę Heidi Manninen z Finlandii i Annike Prahl Sanborn ze Szwecji również w dwóch setach 21:10 i 21:18.
Srebrny medal Natalia zdobyła w grze mieszanej wraz z miejscowym zawodnikiem z Zakopanego Jakubem Sikorskim, przegrywając 19:21 i 20:22 z parą polsko-czeską Anna Wolny/Lukas Kyncl, która zrewanżowała się za porażkę z naszymi w fazie grupowej.
- Widać coraz większe zainteresowanie parabadmintonem nie tylko w Polsce, ale i w Europie - mówi trener Natalii i jednocześnie prezes LUKS Jedynka Częstochowa/ABRM Poczesna Paweł Wiśniewski. - Ma to niebagatelny wpływ na większą rywalizację, dzięki czemu poziom sportowy cały czas wzrasta. Tak duża ilość zawodników z niepełnosprawnościami na wózkach podczas tych mistrzostw cieszy nas, bo wpływ również na popularyzację tej dyscypliny sportu. Zachęcam i zapraszam wszystkie osoby z niepełnosprawnościami i nie tylko do nas na zajęcia treningowe. Wszyscy chętni proszeni są o kontakt i bliższe informacje pod adresem poczty elektronicznej: pawelwisniewskigp@gmail.com - powiedział Paweł Wiśniewski.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Krzysztof Moroz - Specjalizacja – stomatolog

Leczę zęby u doktora Moroza w II Alei już od ponad 15 lat. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu, kto szuka dobrego i sympatycznego dentysty w Częstochowie. Lokalizacja jest świetna - samo centrum - warunki w gabinecie bez zarzutu (RTG, tomografia szczęki), można łatwo się umówić. Leczy zęby bardzo rzetelnie, bardzo uważa, aby nic nie zabolało, od lat zajmuje się też implantami... 

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.