Polubić czytanie

2023-06-05

Pół tysiąca uczennic i uczniów wzięło udział w maratonie czytelniczym zorganizowanym  2 czerwca w Bibliotece Publicznej pod nazwą „Wędrówki, poszukiwania i odkrycia” – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Uczestnicy wysłuchali fragmentów książek oraz opowiadań polskich autorów, którzy przybliżyli sylwetki Patronów Roku 2023, czyli Aleksandra Fredry, Mikołaja Kopernika, Jana Matejki i Pawła Edmunda Strzeleckiego.

W czytanie zaangażowali się m.in.: Rafał Piotrowski – naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, Robert Jasiak – naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Miasta Częstochowy, Elżbieta Dudek – kierownik Działu Udostępniania Zbiorów Biblioteki Głównej Politechniki Częstochowskiej,  Anna Hiller i Anna Dąbrowska –nauczycielki bibliotekarki Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie, Agata Mika – przedstawicielka Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddziału Okręgowego i nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 37 im. Jana Pawła II w Częstochowie oraz Renata Sowada – przewodnicząca Sekcji Bibliotekarskiej przy Oddziale ZNP i nauczycielka bibliotekarka Szkoły Podstawowej nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie.

Do maratonu przystąpiło 14 częstochowskich placówek oświatowych.

Ponadto 97 uczniów wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie „5 Pytań o Patronach Roku 2023”. Nagrodzono 36 uczniów. Sponsorem nagród książkowych był Zarząd Oddziału ZNP w Częstochowie.

Organizatorzy maratonu to: Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM”; oddziały Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich; Sekcja Bibliotekarska przy Oddziale Związku Nauczycielstwa Polskiego, Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Skłodowskiej-Curie. 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

Krzysztof Moroz - Specjalizacja – stomatolog

Leczę zęby u doktora Moroza w II Alei już od ponad 15 lat. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu, kto szuka dobrego i sympatycznego dentysty w Częstochowie. Lokalizacja jest świetna - samo centrum - warunki w gabinecie bez zarzutu (RTG, tomografia szczęki), można łatwo się umówić. Leczy zęby bardzo rzetelnie, bardzo uważa, aby nic nie zabolało, od lat zajmuje się też implantami... 

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.