Powiększa się, by przyjąć więcej maluchów

2021-05-09

Trwa rozbudowa – i przebudowa zarazem – placówki przedszkolnej przy ul. Okulickiego 63 w Częstochówce-Parkitce. Kiedy wszystko będzie gotowe, utworzone zostaną trzy nowe grupy przedszkolne. Polepszy się też oferta edukacyjna - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W rezultacie inwestycji zwiększy się znacząco powierzchnia użytkowa obiektu – powstaną dwie kondygnacje (bez piwnic) w miejscu istniejącego wejścia głównego. W rozbudowanej części budynku powstanie szyb z windą wewnętrzną dla osób z niepełnosprawnościami.
Po rozbudowie cały budynek przejdzie termomodernizację z wymianą części stolarki okiennej i drzwiowej oraz remontem wentylacji mechanicznej w kuchni z zapleczem.
Ekipa wykonawcy przystąpiła do pracy w listopadzie zeszłego roku. Dotychczas wykonano już m.in. ławy i ściany fundamentowe budynku wraz z izolacją termiczną ścian; położono też betonowy podkład pod warstwy podłogowe. Prowadzono też prace przy kanalizacji sanitarnej. Obecnie natomiast trwa murowanie ścian nośnych parteru.
Dzięki inwestycji powstaną 3 nowe grupy przedszkolne – dla dzieci nieobjętych dotychczas wychowaniem przedszkolnym. Poszerzy się też dla nich oferta edukacyjna.
Zadanie realizowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego). Koszt całości inwestycji to 2,9 mln zł, a planowane dofinansowanie – 1 mln 748 tys. zł. Pracami zajmuje się wyłoniona w przetargu w sierpniu zeszłego roku firma KROMAR Import Export Sp. z o.o. ze Starokrzepic. Ich zaplanowany finał to koniec sierpnia tego roku.
Na zdjęciach: bieżący stan zaawansowania robót


Fot. Łukasz Kolewiński / Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.