Przed sąd za magazynowanie w Częstochowie niebezpiecznych odpadów

2021-03-16

Za porzucenie w Częstochowie setek ton niebezpiecznych odpadów trafią przed tutejszy sąd Marek M. i Dariusz H. - dwaj członkowie grupy przestępczej, oskarżeni przez Prokuraturę Regionalną w Katowicach.

Jak wspomina się w akcie oskarżenia, w styczniu 2018 r. grupa, prowadząc działalność gospodarczą, wyszukiwała miejsca składowania odpadów. Wynająwszy halę magazynową przy ul. Filomatów, do maja 2018 r. przywieziono do niej  niebezpieczne substancje w ilości nie mniejszej niż 2.400.000 dm sześc., tj. 932.000 kg (ponad 900 ton) cieczy oraz ciał stałych niewiadomego pochodzenia. 
Straż Pożarna, inspektorzy ochrony środowiska i biegli są zdania, że powstałe w ten sposób składowisko stanowi zagrożenie dla życia wielu osób i mienia w znacznych rozmiarach, gdyż znajduje się na terenie zabudowy miejskiej, zamieszkałym, w pobliżu węzła kolejowego i wiaduktu, który łączy dwie części miasta. Nie do końca zidentyfikowano też, co zostało na nim zeskładowane w beczkach i pojemnikach typu mauzer.
Za wynajmowane pomieszczenia grupa nie płaciła czynszu, a odpady składowała wbrew przepisom. Podobną działalność prowadziła też w innych częściach kraju.
Za przywódcę grupy porzucającej odpady prokuratura uważa Jacka Bałatę, poszukiwanego obecnie listem gończym. członek gangu Bałaty Marek M., obecnie współoskarżony, od kwietnia 2019 r. przebywa w areszcie. 
Utylizacja odpadów z ul. Filomatów będzie kosztowna; jak się przypuszcza, może pochłonąć  nawet 10-20 mln zł. 

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.