Przetarg na budowę nowej bursy przy Kościuszki

2020-06-29

Miasto ogłosiło przetarg na budowę nowego budynku Bursy Miejskiej przy al. Kościuszki wraz z rozbiórką istniejącego budynku oraz zagospodarowaniem terenu. Oferty można składać do 11 sierpnia - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Inwestycja zakłada rozbiórkę istniejącego budynku w pierzei alei Kościuszki 8, a następnie budowę w tym miejscu nowego wraz z instalacjami wewnętrznymi i przyłączami. Zakres zadania zakłada także wyposażenie pokoi i kuchni w meble i sprzęt oraz zagospodarowanie terenu.

Bursa będzie oczywiście wpasowana architektonicznie w zabudowę alei, będzie miała cztery kondygnacje i blisko 2,4 tys. m kw. powierzchni użytkowej.  

Zaprojektowany budynek będzie stanowić uzupełnienie pierzei po wyburzeniu istniejącego budynku Bursy, będącego w złym stanie technicznym. Projekt zakłada otwarcie budynku w poziomie parteru w celu wyeksponowania znajdującego się na terenie działki dziedzińca oraz budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Słowackiego. Konieczność otwarcia elewacji budynku podyktowana jest również wymogiem zapewnienia właściwego dojazdu do budynku Liceum dla pojazdów Straży Pożarnej.

Jeżeli chodzi o zagospodarowanie wnętrza - na parterze, oprócz holu wejściowego, zostaną zlokalizowane stołówka (dla maksymalnie 80 osób) z zapleczem kuchennym, pomieszczenia techniczne  oraz ogólnodostępna toaleta przystosowana również dla osób niepełnosprawnych. Na I piętrze mieścić się będą biura, pomieszczenia pomocnicze i magazynowe oraz pokoje mieszkalne. Pokoje przeznaczone dla zamiejscowych uczniów będą także na II i III piętrze, na II zlokalizowane zostanie także zaplecze magazynowe, a na III - sala zajęć.

W sumie w całym budynku będą miejsca mieszkalne dla 93 osób, w 47 pokojach (prawie wszystkie mają być dwuosobowe). Budynek Bursy Miejskiej przy al. Kościuszki wyposażony zostanie w trzy klatki schodowe oraz windę wewnętrzną.

Dostęp do budynku dla osób z niepełnosprawnościami zapewni bezpośrednio z poziomu chodnika odpowiednie ukształtowanie terenu, a na wyższe kondygnacje - poprzez hol - winda dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Oferty w przetargu na realizację nowego budynku Bursy Miejskiej można składać do 11 sierpnia, do godz. 9.30, w bezpiecznej kopercie za pośrednictwem Poczty Polskiej, poczty kurierskiej lub osobiście - w budynku Urzędu Miasta przy ul. Śląskiej 11/13.

Przewidywany termin zakończenia prac to koniec czerwca 2022 roku.

Szczegóły specyfikacji przetargowej wraz z dokumentacją projektową znajdują się na stronie:
https://bip.czestochowa.pl/przetarg/1165679/iz-271-40-2020

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.