PSIA KUPA TO NIE KONIEC ŚWIATA, PO PROSTU POSPRZĄTAJ”

2021-04-29

Zachęca Zakład Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” w Częstochowie w swoim najnowszym wydaniu akcji edukacyjnej „Czyste podwórko”. Miejska spółka kolejny raz zachęca mieszkańców do sprzątania po swoim czworonożnym pupilu.

Akcja ZGM „TBS” „Czyste podwórko” trwa od 2017 roku. Plakaty z wizerunkiem psa upominające o sprzątaniu po swoim psie systematycznie trafiają do mieszkańców. W tym roku symbolem akcji jest jamnik w humorystyczny sposób zachęcający do działania. Z myślą o właścicielach czworonogów ZGM „TBS” jak co roku zakupił także kilka tysięcy worków na psie odchody.

-Warto poświęcić swój czas na sprzątanie po pupilu. To tylko dwie minuty, a zyskujemy czyste i zadbane otoczenie. Jest to szczególnie ważne w kontekście małych dzieci, które bawią się w piaskownicach i na podwórkach. Nie szukajmy dłużej wymówek - lokatorzy mają dostęp do woreczków na psie odchody w każdym oddziale eksploatacji ZGM „TBS” – mówi Paweł Konieczny, prezes zarządu ZGM „TBS” w Częstochowie. 

W ubiegłych latach w ramach akcji ,,Czyste podwórko” zostało postawionych 30 tabliczek w kształcie znaków drogowych przypominających mieszkańcom o obowiązku sprzątania po swoim psie oraz o obowiązujący „Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Częstochowy” przez ZGM “TBS”.  Za nieprzestrzeganie przepisów grozi mandat  w wysokości do nawet 500 zł. Sprzątanie tego, co podczas spaceru zostawia nasz czworonożny przyjaciel to nie tylko wypełnianie obowiązku przez właściciela, ale także wyraz szacunku względem otaczającego nas społeczeństwa i przyrody. Dzięki takim zachowaniom będzie można uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.