Radni Lewicy zachęcają do szczepień

2021-01-11

„Dlaczego będziemy się szczepić przeciw COVID-19…” - taki tytuł nosi apel radnych Lewicy Rady Miasta Częstochowy do częstochowianek i częstochowian. Radni piszą w nim:

„…apelujemy do wszystkich mieszkanek i mieszkańców, niezależnie od ich poglądów i światopoglądu: szczepmy się! Tylko w ten sposób wygramy walkę z tym niewidzialnym wrogiem, który jest nie tylko niebezpieczny dla naszego zdrowia, ale też częściowo paraliżuje nasze codzienne życie, powodując pandemiczne ograniczenia. Wiemy, że wiele osób może mieć obawy i chce szczepić się świadomie. Zachęcamy więc do sięgania po rzetelne informacje, analizy i ekspertyzy dotyczące przetestowanych, zatwierdzonych i dopuszczonych do dystrybucji szczepionek na koronawirusa”. 

- Nie ulegajmy teoriom spiskowym, starajmy się weryfikować wiarygodność oraz źródła informacji, z których korzystamy - apelują radni. - Niestety, są na świecie grupy ludzi, środowiska i politycy, którym zależy na dezinformacji, chaosie i utrzymywaniu nas w stanie epidemicznego zagrożenia oraz zdrowotnego i gospodarczego osłabienia. My jednak ufamy ekspertom, wierzymy medycznym autorytetom i dlatego deklarujemy, że zaszczepimy się w pierwszym możliwym dla nas - samorządowców - terminie.

Radni zapewniają, że cenią sobie osobistą wolność, w tym wolność wyboru. Uważają jednak, że osobista wolność nakłada obowiązek dbania także o osobistą wolność i bezpieczeństwo innych.

- Powszechne szczepienia ocalą życie wielu częstochowianek i częstochowian, zwłaszcza tych, którzy są najbardziej narażeni na ciężki przebieg COVID-19 - m.in. ludziom starszym i przewlekle chorym. Szczepienia pozwolą też na stopniowy powrót do normalności, uratują gospodarkę, a wraz z nią m.in. miejsca pracy w wielu zamrożonych obecnie branżach – przekonują radni. – Tylko nasza zbiorowa odporność umożliwi nam rezygnację z uciążliwych ograniczeń. Jeszcze raz apelujemy więc o solidarność, otwartość i odpowiedzialność za siebie i innych, skorzystajmy z możliwości szczepienia, jak tylko będziemy mogli.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.