Rejestracja na szczepienia wszystkich, którzy ukończyli 18 lat

2021-05-13

Od poniedziałku 10 maja ruszyła rejestracja na szczepienie przeciw Covid-19 dla wszystkich chętnych.
Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem skierowania wystawione zostaną wszystkim osobom, które do 9 maja bieżącego roku ukończyły 18. rok życia.
Rada Medyczna ma opublikować w tym tygodniu stanowisko dotyczące szczepień pacjentów powyżej 16. roku życia. W przypadku pozytywnej rekomendacji zastosowane mają być podobne rozwiązania umożliwiające rejestrację i szczepienie osób w wieku 16 - 17 lat.
* Jak się zarejestrować na szczepienie?
1. Zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię - 989.
Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podamy, otrzymamy SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
Podczas rejestracji wybieramy dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie - jeśli podamy numer telefonu - otrzymamy SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
2. Zarejestrować się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
Poprzez e-rejestrację można zarejestrować się na dwa sposoby – za pomocą Profilu Zaufanego (to pełna rejestracja) i bez użycia Profilu Zaufanego (to szybka ścieżka).
I Pełna rejestracja z Profilem Zaufanym
Wymaga zalogowania się przez Profil Zaufany. System zaproponuje 5 dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu osoby rejestrującej się. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie pasował albo chcemy się zaszczepić w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystamy z dostępnej wyszukiwarki i wskażemy dogodną dla siebie datę i lokalizację.
Zaraz po dokonaniu rezerwacji otrzymamy powiadomienie SMS. Informacja zostanie ponowiona dzień przed planowanym terminem.
II Szybka rejestracja bez Profilu Zaufanego
Można skorzystać z szybkiej ścieżki rejestracji na szczepienie – bez logowania się przez Profil Zaufany. Wystarczy, że podamy swój numer PESEL, nazwisko i numer telefonu, otrzymamy wówczas propozycję terminu i miejsca szczepienia.
Należy wejść na stronę Zarejestruj się na szczepienie i przejść na stronę e-rejestracji. Wybrać jedną z dwóch ścieżek: „szybka rejestracja”. Wpisać dane i kliknąć „Zarejestruj się”. Wówczas otrzymamy wiadomość SMS z kodem. Kod trzeba wpisać w okienko, które pojawiło się po kliknięciu Zarejestruj się. Po zapisaniu się na termin szczepienia, otrzymamy SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie z systemu e-zdrowie.
UWAGA! Szybka ścieżka służy tylko do umawiania terminu szczepienia – nie można go jednak w ten sposób zmienić lub anulować.
Jeśli dane nie będą się zgadzały, zobaczymy komunikat "Rejestracja nie jest możliwa". Może się tak zdarzyć jeśli np. podamy błędnie nazwisko lub PESEL, nie many przy sobie telefonu i nie możemy podać kodu, nie podamy wszystkich potrzebnych danych, nie mamy wystawionego e-skierowania.
3. Skontaktować się z wybranym punktem szczepień
Jeżeli chcemy zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień – wystarczy się z nim skontaktować. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień.
Jeśli w wybranym punkcie szczepień nie będzie dogodnego terminu, należy zadzwonić na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą znaleźć inny punkt szczepień niedaleko miejsca zamieszkania z terminem, który pasuje.
4. Wysłać SMS
Wystarczy wysłać SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.
Wysyłając SMS pod jeden z wyżej wskazanych numerów (oba numery prowadzą do jednego systemu), połączymy się z systemem, który pokieruje nas krok po kroku. Najpierw zostaniemy poproszeni o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dogodny, będzie można wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymamy SMS przypominający o terminie i miejscu wizyty.
Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS, oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.