Rekordowa liczba wniosków do budżetu obywatelskiego

2020-06-29

Ponad 1000 propozycji zadań zgłoszono do budżetu obywatelskiego. To rekord w historii wszystkich VII edycji - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Złożone przez mieszkanki i mieszkańców wnioski obejmują wszystkie obszary życia w mieście. Są projekty dotyczące infrastruktury, np. budowy chodników, placów zabaw czy boisk, projekty z dziedziny ekologii, kultury i takie, których celem jest integracja częstochowianek i częstochowian.

Pojawiły się też nowe nietypowe pomysły, takie jak uruchomienie w Częstochowie jadłodzielni czy zakup respiratorów dla naszego szpitala. W tym roku, tak jak w poprzednich, mieszkańcy nie zapomnieli o zwierzętach, chcą wspierać te bezdomne i wolno żyjące.  

Weryfikacja formalno-prawna zadań potrwa do 20 października, a głosowanie - zgodnie z harmonogramem - rozpocznie się 16 listopada.

W  tym roku, ze względu na bezpieczeństwo mieszkanek i mieszkańców,  wyłanianie zadań i głosowanie jest możliwe wyłącznie online. Do rozdysponowania w VII BO czeka prawie 9,5 mln zł.

Więcej informacji, także o zgłoszonych wnioskach można znaleźć na: www.konsultacje.czestochowa.pl Tam także na bieżąco można śledzić proces weryfikacji.

W ciągu dotychczasowych 6 edycji w Częstochowie zrealizowano już ponad 500 różnych zadań w ramach budżetu obywatelskiego, kolejnych 100 jest realizowanych w tym roku. Łącznie na wszystkie zadania wydano prawie 50 mln zł.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.