Remont na Zawodziu - utrudnienia dla kierowców i pasażerów

2021-06-09

W najbliższy piątek skrzyżowanie ulic Legionów z Żużlową zostanie zamknięte dla ruchu. Kierowcy pojadą objazdami. Zmienią się również kursy autobusów linii 11, 27, 35 i 36 (dodatkowo powstanie nowa linia 39) - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Z uwagi na konieczność rozpoczęcia realizacji kolejnych inwestycji w tej części miasta od 11 czerwca do końca miesiąca zamknięte zostaną wszystkie wloty na rondzie u zbiegu ulic: Legionów i Żużlowej.

Już 8 czerwca zamknięty został wjazd i wyjazd w ul. Żużlową. Sugerowane objazdy dla ruchu lokalnego na Zawodziu pozwalające ominąć zamknięcie biegną ulicami: Marysia, Idzikowskiego i Orlik-Rückemanna. Dla ruchu kierującego się do terenów inwestycyjnych ulicą Legionów, zamknięcie jej przejazdu przez rondo najlepiej omijać, jadąc al. Pokoju i ul. Odlewników oraz innymi, alternatywnymi relacjami w obrębie terenów pohutniczych.

* KURSY AUTOBUSÓW

Linia nr 11 będzie kursować stałą trasą od Cmentarza św. Rocha do ulicy Faradaya, następnie Orlik-Rückemanna i Olsztyńską do przystanku końcowego „OLSZTYŃSKA” (wspólna pętla z linią nr 21).

Linia nr 27 będzie kursować bez zmian od Gnaszyna do ulicy Sobieskiego, następnie Orzechowskiego do przystanku DWORZEC GŁÓWNY PKP.

Linia nr 35 zostanie zawieszona.

Linia nr 36 będzie kursować na nowej trasie:

ZAJEZDNIA MPK – al. Niepodległości – al. 11 Listopada – Zesłańców Sybiru – Bohaterów Katynia – Rakowska – Limanowskiego – Okrzei – Łukasińskiego – Raków Dw. PKP – al. Pokoju – Kucelin – Odlewników – Legionów (z przejazdem przez pętlę przy zakładzie Cooper Standard) – powrót Legionów – Strefowa – KUSIĘCKA KSSE.

W celu zapewnienia dojazdu do Strefy Ekonomicznej, na czas trwania objazdu zostanie uruchomiona linia zastępcza nr 39 na trasie:

DWORZEC GŁÓWNY PKP – al. Wolności – al. Najświętszej Maryi Panny – Krakowska/Kanał Kohna – al. Wojska Polskiego – al. Pokoju – Kucelin – Odlewników – Legionów (z przejazdem przez pętlę przy zakładzie Cooper Standard) – powrót Legionów – Strefowa – KUSIĘCKA KSSE.

W związku z wyznaczeniem objazdu nie będą obsługiwane przystanki: WSPÓLNA, ŻUŻLOWA, ZŁOTA, URZĄD CELNY i HALLERA.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.