Rusza Amatorska Liga Piłki Nożnej

2022-09-22

Później niż w poprzednich edycjach, bo 26 września, amatorzy zainaugurują nowy sezon swoich rozgrywek. Spotkanie pomiędzy Budmixem a Ziomkami (dawniej ZF Group Polska) będzie meczem otwarcia. W tym roku do Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w Częstochowie przystąpiło 10 drużyn – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Największą zmianą, jaka czeka uczestników, jest przeniesienie rozgrywek na drugi koniec miasta, bo aż w dzielnicę Północ - dokładnie z Miejskiego Stadionu Piłkarskiego „Raków” na boisko przy Szkole Podstawowej nr 54 (ul. Kukuczki). Tym samym SP 54 staje się współorganizatorem ALPN. Z racji rozmiarów nowego boiska zmieni się też liczba graczy na boisku - do sześciu zawodników. 

Warte odnotowania jest to, że do rozgrywek nie zgłosił się obrońca mistrzowskiego tytułu, wielokrotny zwycięzca oraz medalista – drużyna występująca ostatnio pod nazwą Michaś/Nobilito.

Mistrza ALPN tradycyjnie poznamy po rundzie wiosennej, tj. w czerwcu 2023 r.

Organizator ligi, czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, życzy wszystkim uczestnikom emocjonujących rozgrywek i satysfakcjonującej rywalizacji na boisku. 

Terminy I i II kolejki spotkań:

26.09

g. 19.15 Budmix - Ziomki

g. 20.30 Jagiellończycy - Architube

  

28.09

g. 19.15 Luminex - Amator

g. 20.30 Marex - OBI Zwd

    

30.09

g. 19.45 Ziomki- Architube (XI kolejka)

g. 21.00 Exact Systems Klub 54 - Kozi i Przyjaciele

3.10

g. 19.15 OBI Zwd - Amator (XI kolejka)

g. 20.30 Budmix - Marex

 

5.10

g. 19.15 Luminex - Ziomki

g. 20.30 Kozi i Przyjaciele - Architube

  

7.10

g. 19.45 Exact Systems Klub 54 - Amator

g. 21.00 Jagiellończycy - OBI Zwd

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Krzysztof Moroz - Specjalizacja – stomatolog

Leczę zęby u doktora Moroza w II Alei już od ponad 15 lat. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu, kto szuka dobrego i sympatycznego dentysty w Częstochowie. Lokalizacja jest świetna - samo centrum - warunki w gabinecie bez zarzutu (RTG, tomografia szczęki), można łatwo się umówić. Leczy zęby bardzo rzetelnie, bardzo uważa, aby nic nie zabolało, od lat zajmuje się też implantami... 

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.