Same plusy Jurajskiej Open 40+

2023-09-07

Sprzyjająca aura, rywalizacja fair play, najlepsi sędziowie, podium, miłe wspomnienia  – dla tego wszystkiego warto było wziąć udział w III Otwartych Mistrzostwach Częstochowy w siatkówce plażowej – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Mistrzostwa JURAJSKA OPEN 40+ odbyły się w niedzielę 3 września. Nad przygotowaniem i przeprowadzeniem zawodów czuwała Organizacja Środowiskowa AZS wspólnie z Galerią Jurajską, czyli gospodarzem siatkarskich boisk tuż nad Wartą. 

Przez cały dzień rywalizowało ze sobą 12 par, wśród których były i takie spoza województwa śląskiego. Frekwencja publiczności była – jak to zwykle podczas tych częstochowskich rozgrywek – bez zarzutu. 

Profesjonalnie przygotowane boiska, medale, upominki, słodki poczęstunek i obiad – wszystko to atuty turniejów organizowanych przy Galerii Jurajskiej. Najlepsza czwórka mistrzostw walczyła o nagrody wartości blisko 3 tys. zł , statuetki okolicznościowe, upominki z naszego miasta, dyplomy no i – oczywiście – jak najwyższe miejsce na podium. Sędziowała czołówka częstochowskich speców od siatkarskich rozgrywek – w kolejności alfabetycznej: Marcin Dobrzański, Artur Kucharski, Przemysław Rychlewski oraz Zbigniew Warmuz.  

– Cieszę się, że nasze turnieje mają bardzo dobrą renomę w Polsce, a zawodnicy, bez względu na miejsce zajęte w turnieju, wyjeżdżają od nas uśmiechnięci i zadowoleni – komentuje sędzia Marcin Dobrzański. –  Jako osobie mocno zaangażowanej w organizację tego wydarzenia, miło mi jest czytać pochlebne opinie w mediach społecznościowych i usłyszeć dobre słowo z ust doświadczonych graczy. Jest to oczywiście także mocno mobilizujące do działań w kolejnych latach – dodaje Dobrzański, sugerując wyraźnie, że przed podobnymi rozgrywkami w Częstochowie rysuje się długa i pomyślna przyszłość. 

Ze strony samorządu miasta zawodnikom gratulowali zastępca prezydenta Częstochowy Piotr Grzybowski oraz naczelnik miejskiego Wydziału Kultury i Sportu Robert Jasiak. Ze strony Galerii Jurajskiej nagrody wręczała jej dyrektor ds. marketingu Violetta Dziubin-Łuszczyk.
A oto klasyfikacja końcowa III Otwartych Mistrzostwa Częstochowy w siatkówce plażowej JURAJSKA OPEN 40+ (i miasta, z których przyjechali poszczególni zawodnicy): 

1. Piotr Kłaczek / Grzegorz Łakomy – Łódź/Gliwice

2. Tomasz Mrózek / Rafał Stemplewski – Żywiec/Żywiec

3. Radosław Dorobisz / Arkadiusz Łokociejewski – Żarki/Gliwice

4. Aleksander Gwizdała / Marek Kucharski – Gliwice/Nysa

5. Robert Ladorudzki / Łukasz Zieliński – Gałkowice/Gałkowice

5. Rafał Mikołajczyk / Sebastian Paluszkiewicz – Tarnowskie Góry/Mysłowice

7. Łukasz Burzyński / Przemysław Miodek – Częstochowa/Częstochowa

7. Tomasz Eberhard / Józef Gusta – Gliwice/Opole

9. Mariusz Krawczyk / Rafał Nowak – Częstochowa/Częstochowa

9. Robert Szczerbaniuk / Przemysław Masio – Częstochowa/Częstochowa

9. Sebastian Siwek / Michał Stolarski – Częstochowa/Częstochowa

9. Jacek Gawroński / Krzysztof Stęplewski – Częstochowa/Częstochowa

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Krzysztof Moroz - Specjalizacja – stomatolog

Leczę zęby u doktora Moroza w II Alei już od ponad 15 lat. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu, kto szuka dobrego i sympatycznego dentysty w Częstochowie. Lokalizacja jest świetna - samo centrum - warunki w gabinecie bez zarzutu (RTG, tomografia szczęki), można łatwo się umówić. Leczy zęby bardzo rzetelnie, bardzo uważa, aby nic nie zabolało, od lat zajmuje się też implantami... 

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.