Skra wróci do Częstochowy

2023-04-11

Skra powinna zagrać w Częstochowie na nowej, podgrzewanej płycie boiska przy ul. Loretańskiej w jednej z najbliższych kolejek piłkarskiej I ligi - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Boisko przy Loretańskiej ma zgodę na użytkowanie, natomiast trwają jeszcze prace w nadbudowanym i rozbudowanym budynku klubowym. Realizowane są w ramach projektu z budżetu obywatelskiego równolegle z pracami dodatkowymi zleconymi przez klub.
Miejski Stadion Piłkarski – Loretańska odwiedził niedawno prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, gdzie spotkał się m.in. z prezesem Skry Arturem Szymczykiem.
Nowe podgrzewane boisko oraz wzmocnione oświetlenie to efekt inwestycji miejskiej sfinalizowanej już przez firmę INTERHALL kosztem ok. 6 mln zł. Miasto zdobyło na to zadanie dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład (w wysokości 5 mln zł).
Przypomnijmy, że w ramach przebudowy wymieniono nawierzchnię boiska z trawy syntetycznej, system odwodnienia boiska, nastąpiła korekta lokalizacji pola gry, w nowy sposób zorganizowany został także teren wokół stadionu. Wydzielone zostały parkingi do obsługi zawodów, przebudowano istniejące ogrodzenie oraz dostosowano liczbę wejść i bram do wymogów PZPN. Powstała także minitrybuna dla gości i mediów, niezbędna do obsługi zawodów.
W nowej części budynku klubowego znajdują się pomieszczenia klubowe oraz zaplecze szatniowe. Budynek jest wyposażony w instalacje wentylacji mechanicznej oraz klimatyzacji. Ma własną kotłownię gazową na potrzeby ciepłej wody użytkowej i ogrzewania. Rozbudowana zostały także instalacje wodociągowa, kanalizacyjna i elektryczna. Przeszklona fasada najwyższej kondygnacji jest panoramą na całą płytę boiska. Powierzchnia użytkowa budynku to obecnie ponad 1000 m kw. Zasadniczy zakres prac związanych z obiektem klubowym (bez robót dodatkowych) to koszt 1,2 mln zł (ze środków miejskich w ramach BO). Wykonawcą jest firma Darbud. Zadanie zostanie zakończone wiosną.
Do rozwiązania pozostaje jeszcze kwestia trybun, które nie mieszczą się w obrębie działki zajmowanej przez stadion Skry. Musiałyby więc zostać zainstalowane na terenie, którym nie dysponuje ani MOSiR, ani użytkownik obiektu (Skra). Klub negocjuje w sprawie użyczenia terenu z PKP (który jest użytkownikiem gruntów Skarbu Państwa po południowej stronie boiska). Tam mogłaby powstać trybuna spełniająca normy PZPN.
Możliwość warunkowej zgody PZPN i powrotu do gry na własnym obiekcie, co powinno nastąpić w jednej z najbliższych kolejek ligowych, zależy zarówno od decyzji piłkarskiej centrali, jak i uzgodnień z właścicielem praw do transmisji z meczów I ligi piłkarskiej. Dlatego najbliższy mecz w roli gospodarza z Resovią Skra zagra jeszcze w Bełchatowie.
Fot. Łukasz Kolewiński / Urząd Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Krzysztof Moroz - Specjalizacja – stomatolog

Leczę zęby u doktora Moroza w II Alei już od ponad 15 lat. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu, kto szuka dobrego i sympatycznego dentysty w Częstochowie. Lokalizacja jest świetna - samo centrum - warunki w gabinecie bez zarzutu (RTG, tomografia szczęki), można łatwo się umówić. Leczy zęby bardzo rzetelnie, bardzo uważa, aby nic nie zabolało, od lat zajmuje się też implantami... 

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.