Śniadanie wielkanocne dla potrzebujących – mimo pandemii

2021-03-29

Nie będzie – rzecz jasna – tradycyjnego spotkania. Reżim sanitarny je uniemożliwia. Do potrzebujących – samotnych, chorych, będących w kryzysie bezdomności – trafią jednak świąteczne potrawy. Całość – pod patronatem prezydenta Częstochowy – organizuje Fundacja Chrześcijańska ,,Adullam”. Inicjatywa „Śniadanie Wielkanocne” jest realizowana w ramach zadania publicznego dofinansowanego ze środków Gminy Miasto Częstochowa – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Inicjatywa adresowana jest do 350 mieszkanek i mieszkańców Częstochowy – seniorek i seniorów, samotnych, chorych, będących w trudnej sytuacji życiowej, zagrożonych bezdomnością bądź już w kryzysie bezdomności czy uzależnionych. Każda osoba otrzyma paczkę z tradycyjnymi potrawami świątecznymi i innymi artykułami spożywczymi. Na samej stołówce Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam” (ul. Krakowska 34) w Wielką Sobotę posiłek zjedzą tylko ci, którzy z różnych przyczyn nie mogą go spożyć we własnym domu. 

Osobom, które nie będą mogły osobiście przyjść po paczkę ze względu na stan zdrowia lub kwarantannę, a zgłoszą to do Fundacji, paczka będzie dostarczona przez wolontariuszy do domu bądź miejsca, w którym mieszkają. 

Z uwagi na sytuację, przy wydawaniu posiłku i paczek będą przestrzegane szczególne środki ostrożności oraz obostrzenia i zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia. 

W przygotowanie oraz wydawanie potraw i paczek jak co roku zaangażowani będą pracownicy fundacji, wolontariusze, członkowie Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie”.

Organizatorem akcji jest Fundacja Chrześcijańska „Adullam”. Patronat honorowy nad nią objął prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, a wszystko odbywa się w ramach zadania publicznego dofinansowanego ze środków Gminy Miasto Częstochowa. 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.