Społeczny konsultant ds. społeczności żydowskiej

2020-06-29

Jolanta Urbańska została społecznym konsultantem Prezydenta Miasta ds. społeczności żydowskiej w Częstochowie - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Będzie się zajmować konsultowaniem i analizą działań mających na celu rozwój współpracy gminy ze społecznością żydowską; przygotowywaniem wytycznych i koordynowaniem działań realizowanych przez gminę w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego społeczności żydowskiej; inspirowaniem przedsięwzięć służących wzmacnianiu kontaktów lokalnej społeczności żydowskiej z mieszkankami i mieszkańcami miasta; wspieraniem wszelkich inicjatyw podejmowanych przez lokalną i międzynarodową społeczność żydowską, mających pielęgnować tradycje i zachowanie pamięci o częstochowskich Żydach oraz motywowaniem młodzieży do podejmowania aktywności budujących trwałe relacje ze społecznością żydowską.

W czwartek 23 lipca prezydent Krzysztof Matyjaszczyk spotkał się w Urzędzie Miasta z Jolantą Urbańską, nowo ustanowionym konsultantem.

Wcześniej prezydent ustanowił Małgorzatę Iżyńską - społecznym konsultantem ds. ochrony zwierząt, Dariusza Kapinosa - społecznym konsultantem ds. współpracy z NGO, Łukasza Kota - społecznym konsultantem ds. komunikacji rowerowej i ruchu pieszego, Tomasza Tyla - Rzecznikiem Osób z Niepełnosprawnością.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.