Sprawa dotacji na rozbudowę stadionu Rakowa

2023-05-19

Częstochowa nie ma jeszcze informacji jak, gdzie i kiedy może liczyć na obiecane przez Mateusza Morawieckiego dofinansowanie na rozbudowę stadionu Rakowa. Dlatego prezydent miasta napisał w tej sprawie do premiera – informuje Biuro Prasowe Urządu Miasta.   

W liście wysłanym do Prezesa Rady Ministrów przez prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka czytamy m.in.:  „W nawiązaniu do deklaracji Pana Premiera złożonej podczas konferencji prasowej w dniu 11 maja 2023 r. na stadionie Rakowa Częstochowa, dotyczącej wsparcia przebudowy Miejskiego Stadionu Piłkarskiego kwotą 40 mln zł, proszę o informację kiedy, w jakim trybie i z jakiego źródła możemy liczyć na obiecaną dotację. (…) Oficjalna informacja o wysokości środków oraz terminie i przedmiocie dofinansowania z budżetu państwa jest niezbędna nam do zaplanowania – w porozumieniu z klubem – procesu inwestycyjnego oraz przygotowania pełnego montażu finansowego przedsięwzięcia. Pozyskanie środków zewnętrznych otworzy nam możliwości wejścia w trzeci etap rozbudowy Miejskiego Stadionu Piłkarskiego w zakresie umożliwiającym rozgrywanie na nim spotkań także w dalszych rundach europejskich rozgrywek pucharowych (…)” 

Prezydent przypomina jednocześnie, że miasto jest już od dawna przygotowane do realizacji prac mających  poprawić infrastrukturę okołostadionową obiektu przy ul. Limanowskiego:

„Po zakończeniu pierwszego etapu przebudowy stadionu, który pozwolił na rozgrywanie w Częstochowie meczów Ekstraklasy, uzgodniliśmy z klubem drugi etap rozbudowy stadionu. (…)  Zabezpieczyliśmy wkład własny oraz mamy wymagane pozwolenia budowlane dotyczące m.in. powstania nowych podgrzewanych boisk treningowych z zapleczem i wyposażeniem, rozbudowy siedziby klubu, poprawy standardu budynków szkoleniowych oraz realizacji zaplecza regeneracyjno-rehabilitacyjnego. Oczekujemy jednak nadal na podpisanie umowy na dofinansowanie zadania z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2022”.

Krzysztof Matyjaszczyk, licząc na potwierdzenie i informację dotyczącą zadeklarowanego przez premiera wsparcia, wyraża nadzieję, że: inwestycje Miasta Częstochowy związane z dalszą rozbudową MSP Raków w przypadku uzyskania środków z budżetu państwa pozwolą podnieść standard i pojemność obiektu przy ul. Limanowskiego, służąc rozwojowi piłki nożnej i realizacji sportowych celów drużyny tegorocznych Mistrzów Polski.

Fot. Artur Kucharski / Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Krzysztof Moroz - Specjalizacja – stomatolog

Leczę zęby u doktora Moroza w II Alei już od ponad 15 lat. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu, kto szuka dobrego i sympatycznego dentysty w Częstochowie. Lokalizacja jest świetna - samo centrum - warunki w gabinecie bez zarzutu (RTG, tomografia szczęki), można łatwo się umówić. Leczy zęby bardzo rzetelnie, bardzo uważa, aby nic nie zabolało, od lat zajmuje się też implantami... 

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.