Stanowisko w sprawie wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego

2022-11-23

Częstochowska Rada Miasta wyraziła symboliczną dezaprobatę dla słów, jakie padły pod adresem polskich kobiet na jednym ze spotkań z udziałem prezesa rządzącej partii. Projekt stanowiska był inicjatywą kobiet – miejskich radnych – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.        

Rada Miasta Częstochowy na ostatniej sesji przyjęła stanowisko „w sprawie haniebnej wypowiedzi prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego”. Częstochowscy samorządowcy przyjęli je 17 głosami „za” (przy 11 nieoddanych głosach) na wniosek kilku pań radnych oburzonych niedawną wypowiedzią przywódcy PiS dotyczącą polskich kobiet.  

W stanowisku czytamy m.in.: 

Szanowne Mieszkanki i Mieszkańcy Częstochowy, jako radne i radni Miasta Częstochowy, sprzeciwiamy się słowom Jarosława Kaczyńskiego, które tak lekko i cynicznie wypowiada na swoim obwoźnym wiecu pod adresem Polek. Żądamy odwołania tych słów i przeprosin dla każdej polskiej kobiety, w które te słowa godzą!
Jarosław Kaczyński mówiąc, że „Polki rodzą mało dzieci, bo dają w szyję” kłamie, obraża i poniża.
Panie Kaczyński, Polki nie rodzą dzieci w Polsce z innych powodów, niż te, które wyssał Pan z palca, bezczelnie przy tym się śmiejąc, przy aplauzie partyjnej klaki. Polki nie rodzą dzieci lub boją się rodzić, bo tacy jak Pan zmienili prawo aborcyjne i dzisiaj kobiety z zagrożoną ciążą lub własnym życiem umierają w szpitalach jak Izabela w Pszczynie. (…)”

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Krzysztof Moroz - Specjalizacja – stomatolog

Leczę zęby u doktora Moroza w II Alei już od ponad 15 lat. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu, kto szuka dobrego i sympatycznego dentysty w Częstochowie. Lokalizacja jest świetna - samo centrum - warunki w gabinecie bez zarzutu (RTG, tomografia szczęki), można łatwo się umówić. Leczy zęby bardzo rzetelnie, bardzo uważa, aby nic nie zabolało, od lat zajmuje się też implantami... 

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.