Sukcesy uczniów I LO Społecznego

2021-05-07

Katarzyna Przech, Michał Stanowski i Anna Pyzalska -  uczniowie I Społecznego LO im. Z. Herberta STO w Częstochowie - zostali laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad. Dwoje z nich zapewniło sobie dzięki temu zwolnienie z niektórych części egzaminu dojrzałości oraz indeksy na wymarzone uczelnie - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Katarzyna Przech jest laureatką  67. Olimpiady Chemicznej. Już w ubiegłym roku była finalistką tej olimpiady, co było wtedy najwyższym wyróżnieniem (z powodu pandemii nie organizowano finału i nikt nie uzyskał tytułu laureata). W tym roku znalazła się na 10. miejscu w Polsce.  Ponadto zajęła 3. miejsce w Olimpiadzie Wiedzy Chemicznej, organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego i została laureatką XXXVI Konkursu Chemicznego organizowanego przez Politechnikę Warszawską. Do konkursów chemicznych przygotowywała ją Marta Bednarczyk.
Drugim maturzystą laureatem został Michał Stanowski, przygotowujący się do Olimpiady Biologicznej pod kierunkiem Małgorzaty Jankowskiej-Nowak. Zajął 17. miejsce w Polsce. Jego sukces poprzedziło wykonanie pracy badawczej i jej obroną przed naukowym gremium, a także wiele egzaminów z praktyki i teorii.
Anna Pyzalska natomiast została finalistką V edycji Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Za nią wiele trudnych i niestandardowych zadań: m.in. napisanie eseju związanego z tematem głównym olimpiady (w tym roku to: „Kino i twórcy patrzą w lustro – autotematyzm i autobiografizm”), przeprowadzenie i zredagowanie wywiadu z wylosowaną, zaproszoną przez organizatorów osobą. Jej artystyczną i naukową opiekunką podczas przygotowań do tej ogólnopolskiej olimpiady była Beata Bartnik.
W gronie laureatów olimpiad uczniowie I Społecznego LO im. Z. Herberta STO byli jedynymi częstochowianami.
 
Na zdjęciu: od lewej - Katarzyna Przech, Michał Stanowski i Anna Pyzalska

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.